doresc sa ma ajutati cu o sugestie referitoare la ce tip de dieta trebuie sa urmez...

13-10-2007
irinuta
Nu este medic/terapeut
irinuta
ma numesc irina si am 22 ani.sunt direct interesata de un regim de slabire potrivit profilului meu: 1, 60m, 50kg.am citit toate tipurile de dieta de pe acest site dar nu m-am hotarat asupra unuia dintre ele pt ca nu stiu care ar putea fi cel mai bun si eficient avand in vedere faptu ca vreau sa slabesc max 4-5kg.o posibila varianta ar fi dieta la 20 ani dar nu stiu daca este cea mai buna alegere.ma puteti ajuta in acest sens, cu o sugestie?va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
17-10-2007, ora 00:00
monalisaorendt
Identitate neconfirmată
monalisaorendt
Buna irina! Avand in vedere datele pe care le-ai prezentat eu cred ca esti in standarde, nu cred sa ai o problema cu greutatea, dar iau in calcul dorinta ta si ma gandesc ca probabil esti defapt nemultumita de aspectul tau fizic banuiesc ca te deranjeaza defapt ca unele parti ale corpului tau sunt mai pline, iar asta este o problema de simetrie de aspect fizic nu de greutate.Este adevarat ca cel mai bun arbitru este de multe ori oglinda si nu cantarul, iar pt ca tu iti doresti o scadere in greutate relativ mica, eu iti recomand sa faci exercitii fizice care lucreaza acele zone ale corpului tau de care nu esti multumita sau poti apela la cateva sedinte de elecrostimulare localizata care sa te ajute.
0
17-10-2007, ora 00:00
irinuta
Nu este medic/terapeut
irinuta
iti multumesc, monalisa pentru atentia acordata si pentru sfaturile pe care mi le-ai dat! nu sunt nemultumita de aspectul meu fizic, numai ca m-as simti mult mai bine si mult mai sigura pe mine daca as slabi maxim 4-5 kg. problema este ca nu am ambitia necesara sa slabesc; in acesta vara am tinut o saptamana o dieta disociata, am slabit putin dar cand am reinceput sa mananc normal am pus la loc kg pe care reusisem sa le dau jos.eu iti multumesc inca o data pt sfaturi, o sa incerc sa tin cont de ele cu toate ca nu prea-mi place sa fac sport...pa, pa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.