dureri de cap, anticonceptionalele

10-11-2010
pi5cot
Nu este medic/terapeut
pi5cot
Buna ziua! De o saptamana de zile folosesc anticonceptionalele Marvelon.Este a doua oara cand incep sa le i-au si ma gandesc serios sa renunt (prima oara am renuntat).Sunt la a 8 a pastila si am inceput sa am febra maxim 37.4 si dureri de cap dar doar pe jumatatea dreapta.Am crezut ca sunt simptomele unei raceli dar si prima oara cand am inceput sa i-au anticonceptionqalele am avut aceleasi simptome.Am facut un tratament cu ovule klion + meloxicam 7.5 pt o asa zisa inflamare a ovarului drept si bieinteles am intrerupt prezentand aceeasi simptomatica.va rog frumos sa-mi spuneti continui de aceasta data sa i-au anticonceptionalele macar o luna sau intrerup ?? Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-02-2022, ora 16:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Cefalee sau migrena - primul ajutor
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Migrena postcoitală
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.