dureri de san

13-07-2007
nicoletabrb
Nu este medic/terapeut
nicoletabrb
in urma unui control la dr. ginecolog am luat marvelon, microginon, logest, diane, si alte multe- dar la sfatul medicului, care si el le-a luat cam pe ghicite.Cu toate ca mi-e bine cu marvelon, am dureri mari de sani, ii simt grei, tari, aceeasi senzatie ca in timpul alaptarii, cu frisoane noaptea sau in timpul baii.Va rog sa ma ajutati si sa ma indrumati.Aceste anticonceptionale mi-au fost recomandate fara analize de sange.Conteaza?
3 comentarii
0
13-07-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este nevoie de un consult la un medic de planificare familială.
0
13-07-2007, ora 00:00
mara apetrei
Nu este medic/terapeut
mara apetrei
am luat si eu dupa ureche marvelon si am avut aceleasi simtome..dureri foarte mari de san... cel mai bine trebuie sa faci niste dozari hormonale si in functie de rezultat medicul hotaraste ce contraceptiv ti se potriveste
0
27-07-2007, ora 00:00
fitzoshika
Nu este medic/terapeut
fitzoshika
cu aproximativ aceeasi problema ma confrunt si eu. am 22 de ani si folosesc anticonceptionalele yasmine, la fel date dupa ureche de catre un medic de la planificare familiala, fara niciun fel de analize in prealabil. as vrea sa fac niste teste hormonale la un endocrinolog dar nimeni nu ma baga in seama. ce sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: