Dureri de spate in zona lombare si dureri abdominale

17-07-2008
steli81
Nu este medic/terapeut
steli81
Buna, o mare rugaminte as avea daca ma puteti ajuta cu un sfat.
Am probleme cu coloana am fost pe la diversi medici, la ultimul control pe care lam facut acuma 1 luna de zile mia spus ca am polidiscopatievervicala-dorsolombara mia dat sa iau un tratament pe care am inceput sa il iau, mai am niste dureri de burta in partea dreapta, cateodata crampe, uneori am mai multe scaune, de ex ieri toata ziua am simtit durere in partea lombara si uneori ma lua niste dureri in burta in partea dreapta, am avut febra 39.
E posibil sa fie din cauza coloanei?Daca nu ce control as mai putrea face?
2 comentarii
0
19-07-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Pentru coloana vertebrala puteti face RMN; ar fi bine sa va vada urgent si un medic internist, mai ales ca aveti febra ; faceti si o ecografie abdominala, investigatii biochimice ( HL cu formula leucocitara, VSH, glicemie, uree, creatinina, TGP, TGO, examen sumar urina);Numai bine
0
22-09-2012, ora 08:22
andreea66
Nu este medic/terapeut
andreea66
Buna.Ma numesc Andreea si am 16 ani.De o sapatamana am dureri de spate in partea de jos a coloanei, sunt dureri destul de mari pentru ca reusesc sa ma aplec foarte greu din cauza aceasta.Iar din cand in cand simt dureri la nivelul ovarelor, nu este o durere constanta si nici foarte puternica.Nu stiu daca este o simpla raceala sau ceva mai grav.Va multumesc daca ma puteti ajuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Durerea de burtă
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Care este poziția corectă pentru a ridica o greutate?
  • Gestionarea durerilor lombare printr-o nouă abordare
  •