dureri in spatele genunchilor

32 comentarii 1 2
0
16-01-2018, ora 15:34
assuntalupsa24
Nu este medic/terapeut
assuntalupsa24
De 2 zile am dureri in spatele genunchiului stang. Duminica am avut antrenament de baschet iar dupa antrenament a inceput sa ma doara in spatele genunchiului iar luni m a durut si mai tare si nu stiu ce am facut cred ca mi am fortat genunchiul prea tare sau ceva.ma doare cand umblu sau cand ma ridic, daca nu ublu sau daca stau ma doare un pic si ma junghie.despre ce poate fii vorba? oare ce problema ar putea exista?
0
11-01-2019, ora 21:14
Teodor@
Nu este medic/terapeut
Teodor@
Am 25 de ani, 1, 68 si 58 kg. În urma cu putin timp am fost la medicul de familie pentru dureri de picioare, mai exact in spatele genunchilor si gambe. De asemenea, mi-au aparut varice. Am urmat tratament pentru o luna cu detralex, 2 pastile pe zi si lioton gel. Durerile nu s-au ameliorat. Am mers din nou la medicul de familie si mi-a facut o trimitere catre dermato-venolog. Acesta mi-a recomandat tratament cu Vessel due, endolex gel si detralex. Am inceput si acest tratament.Ce ma ingrijoreaza pe mine este inflamatia pe care o am in spatele genunchiului stang, zona unde am cele mai multe varice si durerile din acea zona ce se lasa pe gamba.Aceasta inflamatie este cauzata de varice sau poate fi si o problema legata de artere (infundate)? Mentionez ca diagnosticul primit de cei doi medici la examinarea vizuala si palpabila a picioarelor a fost de INSUFICENTA VENOASA CRONICA. Va multumesc anticipat si astept parerea/recomandarile dumneavoastra!
Adaugă un comentariu / răspuns
32 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum menținem sănătatea genunchilor?
  • Alergarea ar putea fi benefică pentru genunchi, contrar temerilor generale
  • Leziunile genunchilor nu se vindecă complet
  • Alergarea ameliorează inflamația genunchiului, contrar așteptărilor
  • Dislocare genunchi - primul ajutor și sfaturi utile
  • Tipuri de durere de genunchi în diferite afecțiuni ale genunchilor
  • Recuperarea genunchiului în funcţie de patologie - evoluţie şi durată
  •