dureri in zona apendicitei ovar drept din ce in ce mai dese | Forumul Medical ROmedic

dureri in zona apendicitei ovar drept din ce in ce mai dese

06-10-2014
ioana aziza
Nu este medic/terapeut
ioana aziza
Buna ziua, de aproximatic 4 luni am dureri si intepaturi la ovarul drept, din pacate abia mi-am gasit de lucru si abia dupa ce iau primul salariu imi voi permite sa fac analizele. As vrea sa imi spuneti ce analize imi indicati pentru urmatoarele simpome:
* ciclu neregulat ( 32-37 de zile)
*dureri si intepaturi de ovar drept/ apendicita ( unori, foarte rar- ma doare si in partea stanga) unori chiar cand si tusesc.
* penultimul act sexual a fost dureros, ca si cum as fi atins ceva in zona dreapta, cred ca ovar.
* de aproximativ 6 luni am renuntat la anticonceptionale( luate pentru contraceptie)
* nu as stari de rau, inafara de durerea asta.

Ar putea fi apendicita, anexita, chist ovarian? din cate am citit pe interenet simptomele se aseamana. Sper din toata inima sa nu fie apendicita, asta ma sperie cel mai mult. CE analize sa imi fac, ce ar putea fi ?
Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
22-10-2014, ora 10:37
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Nu se poate pune un diagnostic decat in cadrul unei consultatii. Conform descrierilod dvs, este necesara si o ecografie genitala.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •