e periculos sa nasc natural daca am miopie?
Buna ziua, am o miopie de -1.75, 23 de ani.
Cand va fi sa fiu mamica, e periculos sa nasc natural daca am miopie?
Va multumesc!
Cand va fi sa fiu mamica, e periculos sa nasc natural daca am miopie?
Va multumesc!
3 comentarii
Buna dimineata! Miopia pana la valoarea de -3 dioptrii este o miopie mica. In cazul miopiei mici, nu exista contraindicatii pentru o nastere fiziologica. Numai bine
Buna ziua! problema mea tine de ochi si as dori sa ma ajutati sa gasesc un raspuns.Am 35 de ani si am o miopie de -16, 50, cam la fel la ambii ochi si as dori din suflet sa stiu dak s.ar mai putea face ceva, vreun tratament sau vreo operatie. Obosesc foarte tare si ochelarii nu ma ajuta prea mult.Multumesc!
Sora mea are astigmatism miopic -9 la un ochi si -10 sau -11(nu stiu sigur)la celalalt ochi, are doar 18 ani se poate opera?multumesc anticipat.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3nasterea si miopia
- 4Miopia si astigmatism
- 6as vrea sa imi raspundeti, va rog foarte mult
- 4coroidoza miopica
- 4a doua sarcina: prea devreme?
- 6Miopie forte copil, sfaturi va rog
- 3Ambliopia si nasterea naturala
- 3miopie si durere de cap uneori
- 0in ce consta operatia de miopie
- 3miopie forte
- 4senzatie arsura la ochi
- 1Pot sa nasc natural?
- 1miopie
- 0miopie fortissima
- 3Nastere naturala dupa operatie de hernie inghinala
- 0Cefalhematom nou nascut
- 0Miopie, tensiune oculara
- 2Nastere naturala la scolioza operata si probleme de bazin?
- 1Miopie - Intrebare despre dioptrii ochelari
- 1Miopie
Mai multe informații despre: Miopia nasterea naturala
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: