Extractie 2 molari de minte in urma cu o luna

16-10-2023
Stefania30
Nu este medic/terapeut
Stefania30
Buna ziua,
In urma cu o luna (15.09.2023) am avut extractie de 2 molari de minte sus si jos partea dreapta, inclusi in os.Am avut dureri insuportabile dupa extractie, tratament cu dexametazona, antibiotic augmentin, ketifexin, nurofen express, glicerina cu anestezin, mix de ceai pt clatirea cavitatii bucale, 6pastile de milgama/zi, unguente pt coltul gurii ca mi-a fost rupt cu tot cu obraz.
Inca am dureri destul de aspre si este inca umflat obrazul si il musc, simt usturime, decat partea de jos, dintii de jos nu ii simt de la incisivii centrali pana la ultimul molar si barbia cu buza de jos. Doctora mea spune ca este normal insa eu nu mai pot sa suport durerea si senzatia aceasta de amorteala, deja a trecut o luna si eu nu simt nici o imbunatatire decat ca sa desumflat obrazul din cat era de umflat si ca sa vindecat ruptura buzei.
Ar trebui sa merg si la alt medic ?
Multumesc anticipat pt raspuns, astept cu interes !
1 comentarii
0
07-11-2023, ora 22:12
Dr. dentist: Maier Marius
Stomatologie, Brasov
Dr. dentist: Maier Marius
Buna ziua,

imi pare rau sa aud ca ati avut o astfel de experienta.

Tratamentul pe care l-ati primit este unul corespunzator, va trebui sa aveti rabdare. Uneori poate dura pana la 6 luni pana revin senzatiile.

Pentru linstea dumneavoastra, tineti legatura cu medicul dentist care a realizat interventia si adresati-i orice intrebare care va framanta.

Cu drag va stau la dispoziție oricând, dvs. sau apropiaților dvs., pentru eventuale întrebări sau nelămuriri.

Să ne auzim cu bine,

Dentistul Meu:

Dr. Maier Marius - doctor medic stomatolog

Zâmbim împreună din 2007

.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  •