Hepatita C... ce trebuie sa fac sa nu avanseze boala?

11-08-2009
ryca_lary
Nu este medic/terapeut
ryca_lary
sufar de hepatita c am facut tratament cu peghintron si ribavirina timp de 1 an de zile, in momentul de fata ma simpt relativ bine dar am cateodata arsuri in zona ficatului de parca mar arde cu calcatorul, dupa cateva ore dispare, am facut toate analizele de ficat toate sant bune inafara de tgp care este marit fata de normal cu circa 30 de unitati, , cam ce idei aveti si ce ar trebuii sa fac sa ma protejez sa nu avanseze boala.?multumesc
4 comentarii
0
11-08-2009, ora 10:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Simptomul acesta suna a intoxicatie cu arsen, fosfor, sulf sau cu o alta substanta care produce arsuri de felul acestea, pot veni si de la medicametele pe care le-ati luat.
Aceste simptome sunt binecunoscute in homeopatie si vindecabile, consultati un medic homeopat cu experienta care va poate ajuta eficient si fara efecte adverse.
In plus tratamentul va va ajuta si la vindecarea hepatitei.
Cautati informatiile despre hepatita si tratarea ei in mod natural in google introducand cuvintele "hildegard hepatita" in masca de cautare.
Tratamentul facut pana acum nu are cum sa vindece, v-a cauzat cu siguranta o slabire a sistemului imunitar pe care o veti simti in urmatoarele luni, arsurile fiind poate primele semne.
TGP-ul arata ca ficatul este intoxicat masiv asa ca un tratament homeopat ar fi extrem de indicat !
Tratamentul cu medicamente toxice la boli de ficat este o greseala imensa si evidenta, caci rolul ficatului este tocmai de elimina toxinele si la boli de ficat nu se mai poate face asta.
Cum ar putea oare un ficat bolnav sa elimine medicamentele toxice cand nici macar unul sanatos nu este in stare din cauza dozelor mari a toxicitatii puternice descrise pe hartia insotitoare.
0
11-08-2009, ora 14:14
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultati un fitoterapeut! Plantele va pot ajuta mai mult decat va imaginati...Numai Bine;)







In speranta ca v-am putut fi de folos, cu placere si respect,
NICK;)
0
12-08-2009, ora 18:38
ryca_lary
Nu este medic/terapeut
ryca_lary
VA MULTUMESC PT INFORMATI SI AM SA CONSULT UN MEDIC HEMEUPAT, AM SA INCERC SI PE CALE NATURALA.MULTUMESC LA TOTI PENTRU AJUTOR.
0
05-09-2009, ora 01:15
sarah25
Nu este medic/terapeut
sarah25
Buna.Sora mea si-a facut analizele de sange si i-a iesit anticorpi anti virus C pozitiv.Pe langa acestea :
T-BIL =1.9 mg/dl
Creatinina =0.9mg./dl
CHE = 11358 U/L
Glicemie = 97mg/dl
GOT = 28 U/L
GPT - 40 U/L
uree - 38 mg/dl

Eu nu inteleg ce reprezinta CHE. Si as dori sa imi spune-ti daca analizele sunt bune.
Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Islandezii au ca obiectiv eradicarea hepatitei C
  • Tratamentul hepatitei C cronice cu antivirale reduce semnificativ nevoia pacienților de spitalizare pentru diferite probleme de sănătate
  •