De 10 luni simt un tremur in picioare ca niste curenti, chiar si in somn...

21-08-2009
annya13
Nu este medic/terapeut
annya13
Buna ziua, am incercat sa gasesc ceva asemanator dar NU.
De 10 luni simt un tremur in picioare ca niste curenti, chiar si in somn, oboseala cronica, (hepatitata cu virusC) ameteli de curand abia ma tin pe picioare. AM fost la neurolog in ian. 2009, mi-a facut encefalograma, (nu prea bun rezultatul spune dansa) si apoi RMN la cap care a iesit bine. M-am intors la neurolog cu aceleasi tremuraturi si mi-a recomandat Psihiatru si mi-a recomandat TONOTIL ca o sa ma simt mai bine. M-am dus la psihiatru de o saptamana mi-a dat ceva"IXEL", dar tremuraturile s-au exacerbat sunt ca niste curenti puternici.
Ptr. hepatita trebuie sa fac biopsie pentru a incerca sa ma inscriu in programul ptr interferon, iar doctora a insistat sa verific de unde vin tremuraturile. Unde sa ma duc neurologul m-a trimis la psihiatru, iar ce mi-a dat psihiatrul se pare ca nu rezolva acest tremurat persistent. Va multumesc pentru raspuns.
ANNYA
5 comentarii
0
21-08-2009, ora 21:32
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultati un medic internist cu experienta pt recomandarea unor analize specifice si examen clinic ochiometric + metabolic!

Multa sanatate;)


P.S. S-ar putea ca acele tremuraturi sa fie pusee tetanice!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
21-08-2009, ora 22:00
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna, tremuraturile acestea nu vi le pot vindeca doctorii, deja ati vazut ca nu stiu de la ce vin si medicamentele pe care le-au incercat au facut si mai rau. Singura sansa pe care o aveti este sa mergeti la un medic homepopat cu experienta care face homeopatia clasica intr-un oras mare. Homeopatia cunoaste aceste simptome cat si remediile care le vindeca.

Ascultati de sfatul meu ca va spun din experienta.
Altfel va veti plimba de la doctor la doctor si toti va vor da ceva nou pana nu mai functioneaza nimic in corp !
Orice medicament luat, fie el potrivit fie gresit lasa urme la sanatate !

Cat priveste interferonul, sper din toata inima sa nu reusiti sa va inscrieti la programul acela caci tratementul cu interferon este f. daunator. Am o matusa pe care am salvat-o eu personal de la moarte
dupa ce a facut interferon pt. hepatita C timp de un an intreg care nu numai ca nu a vindecat-o de hepatita dar i-a distrus mai toate organele inainte sanatoase!

Iar interferonul, daca doamne fereste il veti face, sa nu cumva sa il faceti pana aceste tremuraturi nu au disparut ca va poate periclita viata !

Pot sa va intreb ce varsta aveti ?
0
22-08-2009, ora 17:15
annya13
Nu este medic/terapeut
annya13
Multumesc pentru sfaturi. Am 39 de ani. Chiar saptamana urmatoare intentionam sa m programez pentru biopsie, dar in cazul in asta in care ma simt slabita, imi tremura picioarele si cu sfaturile dvs. cred ca renunt momentan. Carui homeopat sa ma adresez, cu ce fel de tratament. Eu iau acum tonotil, hofimun, urzica, reishi, vita c, , complex de b, ixel.
0
23-08-2009, ora 12:29
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Orice homeopat cu experienta care practica homeopatia clasica va poate ajuta. Tratamentele la homeopat decurg toate in aclesi mod: se cauta remediul homeopat personal potrivit simptomelor dvoastra dupa o anamneza foarte detaliata.
0
22-12-2009, ora 23:46
filomena
Nu este medic/terapeut
filomena
si eu am avut tremuraturi si erau de la depresie, mergeti si la psihiatru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.