Hepatita cronica B - sfaturi, informatii

19-03-2007
nistormihaela
Nu este medic/terapeut
nistormihaela
Buna ziua,
ma numesc Mihaela.In urma cu 2 luni mama mea a aflat ca are hepatita cronica B si se simte foarte rau, slabeste, nu doarme noaptea, oboseste foarte repede. Am analizele ei care nu sunt deloc bune. Puteti sa-mi spuneti cum pot sa iau legatura la telefon cu un doctor (as vrae un nr. de telefon daca se poate).
Mama mea este plecata dincola si as vrea sa aflu cat mai multe despre aceasta boala. Va rog frumos sa ma ajutati. O sa va scriu si analizele daca este nevoie.
5 comentarii
0
19-03-2007, ora 00:00
lauraandreea
Nu este medic/terapeut
lauraandreea
lucrez intr-o farmacie exact cu acesti bolnavi de hepatita tip b si c, ce pot sa-ti spun ca tratamentul este foarte scump daca nu este in romania.Normal acest tratament este gratuit si dureaza un an de zile si se trateaza cu interferon. poti sa-ti dau si un nr de tel de la un doctor de la spitalul victor babes care se ocupa de acesti bolnavi. contacteazama -*



(*modificat de admin)
0
27-04-2007, ora 00:00
borisca
Nu este medic/terapeut
borisca
Am o Hepatita virala B cum sar putia de conservat sau de inactivat, cu ce preparate?, in ce timp?, de unde e posibil de procurat.???
0
10-02-2012, ora 02:29
crainic_sebastian
Nu este medic/terapeut
crainic_sebastian
Am o prietena si are Hepatita B Cronica si ma intrebam daca poate face copii? Se transmite Boala?
0
10-02-2012, ora 16:30
crainic_sebastian
Nu este medic/terapeut
crainic_sebastian
Pai nu eu am Hepatita, ci prietena mea, avea prima data hepatita B timp de 10 ani si apoi din 2008 sa transformat in hepatita b cronica si e ireversibila am inteles..unii doctori ia spus ca poate avea copii, dar vroiam oricum sa ma informez! Ca e o boala destul d grava.
0
11-02-2012, ora 04:33
crainic_sebastian
Nu este medic/terapeut
crainic_sebastian
Atunci imi poti spune cum sa fac sex fara sa iau hepatita inafara de protejat.ca am inteles ca exista un vaccin care se ia in 3 etape dar nu stiu care is etapele si dak trebuie sa le complectez neaparat pe toate 3 inainte sa fac sex...cu acea persoana
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: terapia antivirală care elimină complet virusul hepatic B
  • Hepatita B, combătută de o nouă imunoterapie „extrem de eficientă”
  •