Hipertensiune ( tensiune intercraniana)

28-02-2021
Nic-f
Nu este medic/terapeut
Nic-f
Am o problema și nustiu ce sa fac, cer ajutor, am nevoie de ajutor rapid,
Săptămâna aceasta trebuie să-mi fac vaccin anti covid19, și am aceasta boala tensiune intercraniana sau hipertensiune... daca îmi fac vaccin o sa am probleme ? Voi muri ? Să-mi fac acest vaccin ?
Am văzut unii scrie ca se poate dezvolta după vaccin hipertensiune și dacă eu deja am se va dubla?
Ce sa fac ajutați-mă!
Ma doare des și inima
Mie frica ca se va întâmpla ceva grav dacă îmi voi face vaccin anti covid19...
Oricum vreau ajutor din partea medicilor, mulțumesc
6 comentarii
0
01-03-2021, ora 09:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am impresia ca nu prea stii ce prblema ei si incurci Diagnosticele
1 Tensiunea intracranana marita este o problema grava de santate care da.. permanent dureri de cap..cu Greaya si varsaturi.. se trateaza la neurologie
2 Hipertensiunea arteriala... are toata lumea dupa o anumita varsta si toti grasuneii sau persoanele cu probleme ficat, rinichi..se trateaza la gastrologie si cardiologie
3 deci.. Doar medicul de Familie care te cunoaste ( varsta, inaltimea si cate KG ai) care iti cunoaste istoricul boli.. poate sa decida.. daca ai sau NU accept la vaccinare
aici se dau doar sfaturi.
0
01-03-2021, ora 09:50
Nic-f
Nu este medic/terapeut
Nic-f
Exact, tensiune intercraniana, care da vărsături și dureri de cap. Deci. Sunt un SUA și aici medicii decid repede, doar întreabă vrei sau nu vrei, doar atit.
Am fost cu glanda tiroida bolnav și doctorii ma trimis acasă căci nam nimic, deci nu ma bazez pe medicii acești, mi se pare ca nu le interesează,
Cum rămâne cu vaccinul ? Mi-l fac sau nu, voi avea probleme ceva, sa mai înregistrat cazuri sa afecteze persoanele cu tensiune intercraniana??
0
01-03-2021, ora 10:22
Dr. Flueraru Valeriu
Dr. Flueraru Valeriu
varsta. inaltimea, KG ???
ce simptome ai ; ce te supara ???
ce tratament ai ?
0
01-03-2021, ora 17:21
Nic-f
Nu este medic/terapeut
Nic-f
31 ani 68 kg, nu iau nici un tratament. vreau sa știu dacă pot sa ma vaccinez pentru covid19. Stiu ca acest vaccin da complicații de asta și întreb, la boala mea ma tem să-l iau
0
01-03-2021, ora 17:23
Nic-f
Nu este medic/terapeut
Nic-f
Qm dureri de cap aproape mereu. Grețuri numai cind ma inerveaz, amețeli,
0
01-03-2021, ora 18:04
Dr. Flueraru Valeriu
Dr. Flueraru Valeriu
Doar medicul de familie poate sa ea o decizie împreună cu pacientul
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.