Înțepături plămâni după vaccin. Va rog sa ma ajutați..

20-11-2021
Ralluca94
Nu este medic/terapeut
Ralluca94
Buna seara, va rog sa ma ajutați cu un sfat sunt foarte speriata.. pe data de 28.10 am făcut prima doza de vaccin, Pfizer mai exact. După aproximativ 4 zile au început niste dureri in zona spatelui, ca niste înțepături care se duc spre zona inimii. Îmi provoacă înțepături și in zona inimii. Am fost la radiologie pentru o radiografie pulmonara, doamna Doctora de acolo mi a spus ca nu este ceva grav, însă după aceea am fost cu filmul la medicul de familie, care mi a spus ca am un început de pneumonie, pe net dacă citesc ma îngrozesc. Pe interpretarea filmului scrie așa “ discrete leziuni alveolo, interstitiale peri și infra hilar bilat. Eu sunt o persoana activa, fac sport, nu am avut probleme de genul acesta... va mulțumesc.. aștept răspuns va rog
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.