Hiv prin briciul de la frizerie?

29-07-2018
Denis Marin
Nu este medic/terapeut
Denis Marin
Buna ziua, pe 11 iulie 2018 am mers sa ma tund iar doamna de la frizerie mi-a taiat din greseala un cos de pe fata(nu a sangerat doar a curs un lichid incolor din cos) si nu mi-a dat cu spirt, pot sa primesc boala HIV? Din cate am auzit virusul devine inactiv in circa 15 - 30 de minute de la contactul cu aerul dar voiam o opinie secundara. (va rog nu raspundeti cu "mergi sa iti faci un test elisa peste 3-6 luni" pentru ca stiu deja.) Va multumesc din inima pentru raspunsurile dumneavoastra. Tin sa mentionez ca mi s-au umflat ganglionii limfatici doar la gat, nu am febra(35, 4 - 36, 2 °C axilar), nu transpir in exces noaptea, dar am diaree, ma dor muschii la efort fizic ex. Carat de obiecte relativ grele, nu pot dormi noaptea, am o afta bucala si ma dor dintii deci cred ca este doar o infectie bucala. (ma sperie faptul ca au aparut la o saptamana jumate simptomele) vreau sa precizez ca atunci cand am verificat ganglionii axilari cred ca am spart unul din greseala si sunt curios daca se mai regenereaza sau daca trebuie sa consult un medic.

Va rog sa raspundeti pentru ca sunt disperat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.