Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 318331843185 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
09-10-2020, ora 22:02
adellyna
Nu este medic/terapeut
adellyna
Beatricce, eu am purtat bustiera in prima luna de la operatie. Apoi am renuntat la ea si am folost o bustiera sport. Dar cred ca trebuie sa respecti recomandarile medicului. Stiu ca in unele cazuri trebuie purtata mai mult.
0
09-10-2020, ora 23:44
Beatricce
Nu este medic/terapeut
Beatricce
Multumesc adellyna. Am 3 luni si am renuntat la ea azi dar nu de tot ci pt cAteva ore:).. cat stau in casa o voi purta mereu pt ca am mari si nu as vrea sa mi se lase
0
10-10-2020, ora 00:07
Marinela7
Nu este medic/terapeut
Marinela7
Bns, daca te ai sprijinit putin nu se intampla nimic. Probabil o sa ai un disconfort, este normal. Dar trece in cateva ore.

Beatrice, eu port bustiera si acum, chiar daca au trecut cele 3 luni.
0
10-10-2020, ora 00:37
Beatricce
Nu este medic/terapeut
Beatricce
Mie mi a spus ca pot renunta la ea pe timpul zilei si sa o port doar noaptea insa nu voi renunta de tot pt ca nu as vrea sa se lase..
0
13-10-2020, ora 17:28
Rux2
Nu este medic/terapeut
Rux2
Buna fetelor. Azi e a 6a zi de la operatie si tocmai am fost la scoaterea tuburilor de dren si mi-am pus bustiera. Ce durere! Ati trecut si voi prin asta?
0
13-10-2020, ora 18:23
Bns
Nu este medic/terapeut
Bns
Buna rux, eu nu am avut tuburi de dren deci nu stiu cum e
0
14-10-2020, ora 14:27
Beatricce
Nu este medic/terapeut
Beatricce
Buna rux unde te ai operat?
0
14-10-2020, ora 15:19
Rux2
Nu este medic/terapeut
Rux2
M-am operat la Dr Cristina Brezeanu. Nu intrebam de tuburi neaparat, ca slava Domnului am scapat de ele. Va intrebam de bustiera si cum v-ati obisnuit cu ea, cum ati dormit etc :-)
0
14-10-2020, ora 16:06
Bns
Nu este medic/terapeut
Bns
Ohh bustiera primele 2 saptamani am simțit o ca pe un calvar. De dormit eu încă dorm pe spate și am 1 luna jumătate de la intervenție. Ca sfat te poți da cu o crema pe spate seara înainte sa te așezi in poziția de somn. Eu pana la 2 saptamani am dormit aprox in fund iar acum dorm doar cu o perna cu spuma.
0
16-10-2020, ora 14:55
Beatricce
Nu este medic/terapeut
Beatricce
Si eu am avut dureri si momentr critice in primele 2 saptamani:)).. acum la 3 luni dorm si pe parti si ma simt super.. o sa te obisnuiesti cu bustiera.. eu parca am devenit dependenta de ea acum:)) cu greu o dau jos si nu credeam ca voi spune asta..
0
16-10-2020, ora 21:33
RutIoana
Nu este medic/terapeut
RutIoana
Buna fetelor Sunt și eu noua pe aici...și urmează sa ma operez la Călin Dobos in curând..Problema este ca mi-a pus in vedere sa renunț la fumat..Este cineva pe aici care sa operat la dansul fumătoare și a operat-o sau va refuzat ca nu v-ați lăsat de țigări?Cine are B-Lite operate la dânsu pe forum?Cum va simțiți cu aceste implanturi?
0
17-10-2020, ora 16:22
Bns
Nu este medic/terapeut
Bns
Buna fetelor, la 1 luna și aproape 3 saptamani am dureri la sânul stâng și e vizibil mai inflamat, îl simt cum ma strânge pe dinăuntru. Mai sunt normale durerile la atâta timp sau sa ma gandesc la o contractura deja ?
0
18-10-2020, ora 10:44
Zoe8
Nu este medic/terapeut
Zoe8
Bns...sigur nu contractura...ar fi prea devreme...in primele luni sunt tot felul de senzatii...cu timpul dispar...sanii nu reactioneaza la fel.sa zicem ca unul e mai cuminte celalalt mai lenes...asa a fost si la mine...dar...cel mai bine ar fi sa suni doctorul sa intrebi...psihic te linisteste si el trebuie sa ti spuna cu ce sa te dai ptr. imflamatie...intreaba doctorul maine.
2
18-10-2020, ora 18:34
denisaa92
Nu este medic/terapeut
denisaa92
Hello, m-am programat, in sf, pe 26.11 la operatia de implanturi si bichectomie la dr Rachad Hassan. Este cineva care a facut si bichectomie la el (sau la altcineva)? pt ca despre bichectomie nu prea am vazut asa un forum cum e acesta. Si referitor la operatia de sani, ce sfaturi imi dati asa, ca intre fete? Mentionez ca mi e f frica, imi trec un milion de ganduri aiurea.. dar nu vreau sa dau inapoi, m am saturat sa am sani de clasa a 2 la 28 de ani..
0
19-10-2020, ora 11:35
Deea.a
Nu este medic/terapeut
Deea.a
Buna fetelor! Va rog mult de tot spuneti-mi experientele voastre cu aquafilling injectat in fese in principiu.Care v-ati injectat si cum va simtiti, v-a facut rau??! Ma abat un pic de la subiectul sanilor, insa sunteti multe aici si am nevoie neaparat sa stiu mai multe despre acest gel daca face rau sau nu.Astept pareri, multumesc
0
19-10-2020, ora 12:03
Bns
Nu este medic/terapeut
Bns
Buna deea. Din ce am citit eu la fete care au făcut procedura ca migrează in timp și se vede urat...
0
23-10-2020, ora 20:33
DeeaAndreea17
Nu este medic/terapeut
DeeaAndreea17
Buna fetele. Eu sunt noua aici. Am 7 zile de la operatie cu implant mamar si ma simt excelent. Dupa 3 zile am inceput sa fac curatenie in casa. Eu in general sunt o fata emotiva insa de data aceasta am avut un curaj imens. M-am programat la o consultatie si dupa 5 zile am intrat in operatie la clinica Brol din Timisoara la Domnul Doctor Bratu, pur si simplu e the best. Dupa operatie cand m-am trezit am avut foarte putine dureri, erau 2 medici de garda care aveau in permanenta grija de mine, ma intrebau mereu daca sunt bine, ma ajutau sa ma ridic din pat doar prima noapte ca a-2 zi m-am simtit perfect. Am fost 4 fete acolo ne-am cunoscut, ne-a operat pe toate 4 in aceasi zi, ele stateau in saloanele alaturate si incepusem sa iesim pe terasa, sa ne plimbam. Pentru fetele fumatoare e posibil sa aveti doar greturi sau sa vomitati dupa anestezie dar acolo erau multe fumatoare care nu au avut niciun simptom de greata. Trebuie sa va abtineti de la tigari doar in prima zi, dupa ce tuburile de dren sunt scoase puteti sa fumati linistite. Domnul Doctor Bratu e un maiestru. Nu am avut nici-o frica ! Il recomand cu incredere. M-am simtit in clinica ca la mine acasa, poate mai bine de atat, ca la un hotel unde in permanenta medicii de garda veneau foarte des chiar si pe timp de noapte sa ma intrebe daca am nevoie de ceva. Doar cand eram mica m-am mai simtit atat de rasfatata cand mama imi facea toate poftele. Dr. Bratu e the best si tot personalul din clinica.
0
25-10-2020, ora 14:25
Rux2
Nu este medic/terapeut
Rux2
Fetelor, voi cand ati inceput sa va spijiniti in maini pentru a va ridica din pat sau sa va folositi mainile constant in orice alte activitati fizice (nu sport)? Eu sunt in ziua 18 si inca nu am facut asta decat o singura data din greseala - si parca am simtit un discomfort a doua zi.
0
25-10-2020, ora 15:04
Sorinaaa
Nu este medic/terapeut
Sorinaaa
Rux 27 eu am aproape o luna și ma ridic cu ajutorul mâinilor din pat, simt o presiune, dar trebuie sa te obișnuiești cu ea, n ai încotro.Dar in rest, pot face cam orice, conduc, ma spăl singura pe par, îmi prind parul singura (activități care implica ridicarea mâinilor).La ce doctor te ai operat ?
0
25-10-2020, ora 15:15
Rux2
Nu este medic/terapeut
Rux2
Merci de raspuns Sorinaaa, mai astept putin si am sa incep si eu sa mai folosesc mainile. Pe mine inca ma spala pe cap iubitul meu. M-am operat la Dr Cristina Brezeanu. Tu?
0
25-10-2020, ora 16:05
Sorinaaa
Nu este medic/terapeut
Sorinaaa
Eu la domnul Totir și dânsul mi a zis sa încerc sa fac toate chestiile pe care le făceam ușor ușor, fără sa ridic, sa nu stau crispată.Incearca ușor ușor sa te obișnuiești sa faci tot ce făceai înainte, dansul mi a zis la o saptahamana, la primul control sa pun mâna sa conduc (eu tot amânam momentul )
0
25-10-2020, ora 18:35
Bns
Nu este medic/terapeut
Bns
Buna gagicilor, sper ca sunteți bine și va bucurați de sani. Revin cu o intrebare, vi s-a întâmplat și vouă datorită operației sa va umpleti de par in zona sânilor ? Ce ați făcut in legătura cu asta?
0
26-10-2020, ora 19:25
Sorinaaa
Nu este medic/terapeut
Sorinaaa
Fetelor, o întrebare :voi de unde va luați bustiere pt sport ?
0
27-10-2020, ora 10:46
JohnDeer
Nu este medic/terapeut
JohnDeer
Nu mergeti la doamna doctor Silvia Stanculescu, este o frustrata careia ii pasa doar de bani. Are un comportament foarte prost, nu este comunicativa. In plus ai sansa sa te "macelareasca". Gandeste-te de doua ori inainte sa mergi la ea!!!
1
29-10-2020, ora 01:00
iuliapopa 5555
Nu este medic/terapeut
iuliapopa 5555
Buna fetelor, va urmaresc de ceva timp pe aici.Mi-am facut si eu curaj saptamana trecuta si mi-am facut dorita interventie de marire si sunt foarte multumita de ei..Am o intrebare la voi..Este normal sa se inflameze dupa o saptamana dupa ce am terminat unele din pastile?O saptamana nu am avut treaba cu ei nu m-au durut, decat presiune dar dureri nu deloc, ma asteptam sa doara primele 3 zile..dar nik..Astazi doar s -au unflat putin mai mult si erau calzi, dar fara dureri!Va pup
0
30-10-2020, ora 17:50
iuliapopa 5555
Nu este medic/terapeut
iuliapopa 5555
Am mai scris acum cateva zile dar nu e nim pe aici???Vreau si eu raspuns va rog dupa 10 zile de la operatie de marire sani mai exact astazi observ ca un mamelon e mai sus unul mai jos cam un cm diferenta intre ei..s a mai confruntat cnv cu probl asta ?Se vor aranja in timp ?In primele zile nu se vedea nici o diferenta..
0
30-10-2020, ora 18:25
Rux2
Nu este medic/terapeut
Rux2
Buna Iuliapopa. Este normal, nu te speria. In primele luni vor fi diferente intre sani, vei avea senzatii diferite, vor arata diferit. Nu iti face griji. Si cand te duci la control, intreaba medicul. Dar dureaza pana cand 'se aseaza'. Sunt multe fete care au trecut prin asta, poti sa te uiti la publicatiile mai vechi si ai sa te convingi. Recuperare usoara!
0
30-10-2020, ora 19:34
iuliapopa 5555
Nu este medic/terapeut
iuliapopa 5555
Multu de raspuns Rux2, am tot citit pe aici dar nu am gasit mai nik..Stiu ca dureaza ceva dar astazi am vz diferenta si m-am speriat un pic, in rest dureri n-am av deloc absolut decat presiune !
0
30-10-2020, ora 23:41
Beatricce
Nu este medic/terapeut
Beatricce
Buna iuliana nu te speria si eu am trecut exact prin aceasi problema.. acum abea la 3 luni si au revenit.. si la tine inca e devreme forma finala va fii pana in 6 luni
0
31-10-2020, ora 00:39
iuliapopa 5555
Nu este medic/terapeut
iuliapopa 5555
multumesc, parca acum sunt egali posibil sa fi fost unu inflamat mai mult..
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 318331843185 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •