impotriva depresiilor un tratament inofensiv - ceva nou si sigur

08-08-2012
Clauss_Cla
Nu este medic/terapeut
Clauss_Cla
Cunosc o terapeuta care a studiat in Roma si face niste masaje de reflexoterapie foarte bune dupa o metoda diferita de cele pe care le faceam inainte. Am fost la ea si intr-adevar am constatat ca are har... parca iti ia problemele cu mana. Traversam o perioada foarte grea de depresie. Mi-a spus ca, cu ajutorul unei reflexoterapii facute bine... si de un terapeut bine pregatit si foarte bine intentionat in a ajuta se pot vindeca toate bolile.
3 comentarii
0
05-11-2012, ora 10:01
anca71
Nu este medic/terapeut
anca71
Buna, caut si eu un reflexoterapeut exper la Brasov,
0
30-04-2015, ora 10:48
costea93
Nu este medic/terapeut
costea93
Incercari si preparatul Mistik, este un supliment din plante uscate, calmeaza foarte bine sistemul nervos in asa fel scapi si de depresii
0
07-07-2015, ora 15:49
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Buna ziua.Va recomand capsulele Confort emotional in cure de 2-3 luni. In pauzele de 1 luna se poate administra capsulele Antistres.Se pot asocia capsulele B complex, capsulele Imunitate cu 7 ciuperci, uleiul esential de lavanda, ulei esential de rozmarin, ceai Tonic nervos, ceai Tonic intaritor din gama traditii.Aceste remedii, alaturi de o dieta adecvata si evitarea sedentarismului au dat rezultate foate bune in depresii, anxietate, stres.Ele pot sa fie asociate toate sau sa fie realizate combinatii specifice in functie de situatie.Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •