Înțepătura in partea dreapta sus lângă sân și dificultate de a respira

27-01-2021
Andreea000000
Nu este medic/terapeut
Andreea000000
Am 18 ani, fumătoare de 1 an-2, deodată a început sa ma înțepe in partea dreapta sus, undeva lângă sân, nu stiu exact ca parca am amorțită toată zona aia, dar simt cum ma doare, este prima oară când se întâmpla asta, este din ce in ce mai rău, respir din ce in ce mai rău, nu pot sa stau in nicio poziție in pat decât in fund cu picioarele ghemuite, ce analize recomandați? Ce ar putea fi? Și ceva pastile..
1 comentarii
0
27-01-2021, ora 20:13
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Mai esti foarte grav, nu mai baga tigari in tine ca nu-ti aduce decit dureri de genul asta, daca mai fumezi poti sa si mori subit si cind te gindesti ca ai numai 18 ani, pacat de tine nuuu? O sa ti se optureze caile respiratorii daca mai fumezi, deja respiri din ce in ce mai rau, de dormit nu mai poti decit in fund si ceri ajutor la 18 ani. Apuca-te de gimnastica si alergari de 2 -3 ori pe zi si ai sa vezi ce bine te simti Sa lasam critica dar mergi la medicul de familie ca numai el iti da trimitere si tratament, nu lua tretament la indicatiile de pe net.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici