Lovitura la cap
Ieri seara am dat fara sa vreau cu capul de tavan in mansarda cand m-am ridicat. Nu a fost o lovitura puternica, banuiesc eu, deoarece nu a fost o distanta mare intre tavan si capul meu. Nu am avut ameteli, pierderea cunostintei sau varsaturi. M-a durut local vreo cateva ore, dupa care a trecut. As vrea sa stiu daca este necesar sa ma prezint la medic. Intreb acest lucru pentru ca am tot citit ca orice lovitura la nivelul capului necesita prezentarea la medic si ca poate avea urmari grave mai tarziu chiar si in cazul unor traumatisme minore. Ma poate lamuri cineva? Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4lovitura cu un corp solid in ceafa
- 2s-a lovit la cap
- 2ameteli dupa o lovitura in moalele capului
- 3lovitura la cap - accident de masina
- 1Lovitura la cap
- 1lovitura cap acum 8 zile
- 1M.am lovit la cap
- 0Cazatura si lovitura la cap/ zona lob parietal
- 0Lovitură puternica la cap
- 0Plaga la cap
- 1Lovitura la cap mai veche
- 0Lovitura bâtă baseball
- 7Amorteala parte stanga a fetei
- 1Ajutor, lovitura cap+interpretare CT!
- 0Dureri intense de cap după lovitura
- 2Ajutor urgent! hematom cerebral la un tânăr de 20 ani?
- 6Tic copil
- 1Lovitura cap copil 8 ani
Mai multe informații despre: lovitura la cap
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: