M-a lasat pt alta

11-05-2020
Suns
Nu este medic/terapeut
Suns
Buna ziua!
In urma cu 5 luni iubitul meu m a lasat pentru o alta fata (pe motiv ca eu il cicaleam prea mult si eram geloasa si a avut un moment de orgoliu), noi la momentul ala avand 2 ani de relatie.
Acum o luna s a intors la mine, spunandu mi ca i pare rau pentru tot si ca s a schimbat si o poate demonstra, i am acordat sansa si într-adevăr pare schimbat in bine. A plans cu mine la telefon, mi a zis cat regreta si cat se urăște, s a despartit de acea fata in momentul in care noi am inceput sa vorbim iar spunandu mi ca a fost orgolios iar mai apoi a realizat ca a gresit si credea ca e prea tarziu, incerca sa ma uite cu ea. Eu in timpul ce i l am acordat, am reusit sa l iert si sa cred totul, dar parintii mei nici nu vor sa auda de el dupa ce mi a facut. A fost jignit de ei in momentul ce s a terminat relatia pentru ca a avut tot ce a vrut langa noi, iar acum nu stiu ce sa fac sa fie bine... mentionez ca doar ce am implinit varsta de 18 ani. El regreta maxim, iar eu il cunosc indeajuns de bine incat sa observ ca e o alta persoana si ca chiar ma iubeste. Ajutati ma va rog
1 comentarii
0
08-08-2020, ora 22:26
PLM(plecat la morga/munca/mare/ma.ta/)
Nu este medic/terapeut
PLM(plecat la morga/munca/mare/ma.ta/)
Buna Suns, daca tu crezi ca te iubeste poti sa il accepti inapoi, dar nu mai da nmk fara sa ceri cva la schimb in viata pt ca oamenii vor lua ca pe un drept al lor si in final vei ajunge de unde ai plecat... stabileste niste conditii si sa ti arate ca vrea sa faceti relatia sa mearga, sa va faceti "povestea" voastra, si mare atentie ca cine e obisnuit sa insele..de obicei recidiveaza si atentie si cu parintii tai spune le ca oricum ati fost impreuna si o sansa o sa i dai, ca sa nu stai cu gandul la ce ar fi putut fi intre voi, dar nu cumva sa te certi cu ei pt el care a dat cu piciorul primul... reusesti sa i convingi cu calm, in final oricum ai face tine de noroc asa s.a ajuns in ziua de azi. Ai grija de tine si zambeste cu orice ocazje lasa gandurile gri si era sa uit asta doar in caz ca si tu vrei sa.l primesti si nu e doar o mila/empatie ca ti.a plans la tel..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semne că te înșală
  • De ce înșelăm?
  •