Probleme in căsnicie. Îl bănui ca ma înseală.

17-01-2021
Anmfabdav
Nu este medic/terapeut
Anmfabdav
I am gasit o conversatie in telefonul mobil cu o altă femeie despre care mi a spus ca nu are nimic cu ea doar a vorbit. Ideea este ca i am cerut parola de la facebook si refuza sa mi o dea, mai nou sunt sterse si toate pozele din cosul de gunoi al telefonului unde am gasit acea convorbire între cei doi si pe contul lui de facebook nu mai pune poze cu mine si cu el iar daca eu pun o poza imi spune ca este urâtă sa o sterg. Nu am acces la telefonul lui si cand este la serviciu are timpul necesar pentru a conversa. Invoca faptul că eu sunt prea geloasă ceea ce nu este adevarat. Neîncrederea dandu-mi-o el insusi prin faptele sale. Ce părere aveti ?
5 comentarii
1
17-01-2021, ora 15:01
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Ducutrati cu sotul dv
0
17-01-2021, ora 21:39
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Problemele se rezolva numai in familie prin discutii cu sotul, dar fara PAROLE si cu multa transparenta, altfel nu va vad bine.
0
19-01-2021, ora 12:49
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Ceea ce e cert e ca problemele legate de o posibila infidelitate nu se rezolva prin astfel de intrebari pe net.
Pot sa te inteleg insa ca iti e greu si ca ai nevoie de un sprijin.
Daca relatia ta e importanta pentru tine/voi cred ca ai/ati putea incerca sa apelezi/apelati la acest sprijin in cadrul unor sesiuni de terapie de cuplu.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
01-02-2021, ora 22:14
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Intr- un cuplu ca lucrurile sa mearga e nevoie de incredere, dar asta nu se câstigă având secrete unul fată de celălalt, pentru ca orice lucru ascuns trezeste suspiciuni. E nevoie sa stati de vorbă si sa stabiliti niste limite ale relatiei, ce anume vă doriți, care sunt nevoile fiecaruia, etc. Dacă nu reusiti singuri, apelati la un consilier sau terapeut de cuplu.
0
14-03-2021, ora 23:53
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Si de ce ti-ar da parola de la FB, e chestie privata a lui, ce te bagi tu acolo ? Si la telefon la fel, de ce sa ai acces la telul lui ?
Da, doar a vorbit cu acea femeie, nu e neaparat nevoie sa fie si ceva intre ei daca au vorbit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fidelitatea bărbaților și activitatea dintr-o regiune a creierului (studiu)
  • Semne că te înșală
  • De ce înșelăm?
  •