Mai sunt sau nu virgina ? Am luat vreo boala cu transmitere sexuală ?

01-09-2021
Ema Cristina
Nu este medic/terapeut
Ema Cristina
Buna ziua ! Vreau sa stiu daca mai sunt sau nu virgina si alte intrebari despre acest subiect. Acum doua saptamani eu si prietenul meu ne am inceput viata sexuală. Eu am vrut sa raman virgina, el a inteles asa ca nu a introdus tot penisul in vagin. ( s a intamplat fara prezervativ) Nu am simtit nimic. De panica pentru ca nu stiam ce sa fac si crezând ca daca am facut fara prezervativ pot ramane însărcinată am luat o pastila anticoncepțională. Dupa doua saptamani s a intamplat din nou. Eu find la menstruație in a doua zi, pe el nu l a deranjat si s a intamplat iar fara prezervativ si cu aceeasi regula sa raman virgina. Dar de data asta ma doare burta, am simtit o usturime cand m am dus la baie, si nu mi a curs sange deloc. Va rog sa imi spuneti care sunt riscurile.
2 comentarii
0
01-09-2021, ora 23:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In felul asta iei si boli cu transmitere sexuala si ramai si insarcinata.
0
08-09-2021, ora 08:24
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Dacă vreți să nu aveți probleme, protejați-vă, pentru că prezervativul vă ferește atât de o eventuală sarcină cât și de bolile cu transmitere sexuală.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Dezvirginarea - ce trebuie să știi, sfaturi și explicații
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •