Marijuana... pot sa iau ceva, sa se stearga urmele?

02-08-2009
BlondaInOut
Nu este medic/terapeut
BlondaInOut
Am fumat si eu de cateva ori marijuana si m-a cam mirosit tata, si vrea sa ma duca sa fac analize.Am fumat vineri iar luni ma duce...am inteles ca ramane pt cateva zile bune in sange si in urina.Intrebarea mea e: pot sa iau ceva, ce sa stearga urmele? Am "auzit" ca pt analizele la urina sa bei otet si nu iti mai iese...dar la sange nu situ nimic...chiar sunt curioasa daca exista ceva "sa stearga" urmele de maria din sange.ast rsp Multumesc!
2 comentarii
0
02-08-2009, ora 15:08
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
Marijuana are efecte narcotizante foarte puternice si daunatoare, STOP!
Da, presista in sange si urina si nu poti lua NIMIC pt a elimina THC-ul mai repede...singura solutie este sa spui adevarul si sa nu mai consumi asa ceva, asta daca nu cumva vrei sa ajungi sa suferi de sindrom amotivational, printre altele.

Toate cele bune si multa intelepciune;)

-
NIHIL SINE DEO - NIMIC FARA DUMNEZEU!

Vrei sa biruiesti ispitele? Roaga-te!
Vrei sa izbutesti in toate? Roaga-te!
Vrei sa te mantuiesti? Roaga-te!
Roaga-te neincetat si Bunul Dumnezeu va fi pururea cu tine!
_
0
28-08-2009, ora 21:48
crisdaria79
Nu este medic/terapeut
crisdaria79
opreste-te cat mai ai timp ptr ca de la o tigare si pana la a te injecta cu heroina nu este decat un pas ft mic asa ca multa bafta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce cunoaștem cu adevarat despre efectele consumului de marijuana asupra sănătății
  • Vaccinul pentru tratarea dependenței de heroină
  • Cum să reduci riscurile asociate consumului de cannabis - recomandări științifice
  • Consumul de marijuana la adolescenți și vulnerabilitatea la psihoză
  • Utilizările medicale ale marijuanei
  • Adolescenții care consumă marijuana au risc de tulburare bipolară la maturitate
  • Consumul de droguri şi dependenţa
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.