maseaua de minte
am facut o radiografie la maseaua de minte ca ma durea si medicul mi-a spus sa merg la un medic specialist in chirurgie pt ca in afara de maseaua de minte care e iesita inauntru ma-i am o radacina crescuta..oare e o operatie riscanta ca imi este foarte frica.multumesc
1 comentarii
nu este o operatie riscanta din contra dupa operatie o sa simti ca te-ai nascut a doua oara. eu una dupa operatie nu am avut nici un fel de durere si nici in timpul operatiei. dureaza can maxim o saptamana sa te refaci adik sa poti deschide gura exact ca inainte in rest nu simti nimic. te sfatuiesc sa mergi cat mai repede sa nu se agraveze.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 8masea minte - operatie
- 8Infectie post-operator extractie masea de minte
- 3URGENT - Molar de minte Scos
- 4In incurcatura. am nevoie de un sfat
- 6durere masea de minte?
- 6dureri ingrozitoate pe jumatea stanga a fetei
- 0Abces maseaua de minte
- 8Dureri si pocnituri la incheietura maxilarului
- 5daca scot masele, pozitia dintilor se va mai schimba, maxilarul se retrage?
- 0Extractie masea de minte
- 0Complicatii masea de minte
- 0De ce o doare capul si ochiul de cind i s-a scos maseaua?
- 2Probleme cu maselele de minte si dinti
- 3Nu pot deschide gura
- 3Durere partea stanga
- 1Masea de minte
- 3Extractie masea de minte
- 3Maseaua de minte, pe zi ce trece nu am mai putut deschide gura
- 2Problema maseaua de minte
- 3Urmeaza extractia celor 4 molari de minte si as avea nevoie de un sfat.
Mai multe informații despre: Maseaua de minte
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
