medicii spun ca este o viroza, un virus rezistent la antibiotice.. unde sa apelam? | Forumul Medical ROmedic

medicii spun ca este o viroza, un virus rezistent la antibiotice.. unde sa apelam?

11-09-2009
orban eszter
Nu este medic/terapeut
orban eszter
De 2 saptamani un prieten este la spital din Tg Mures, totul a inceput cu febra mare, slabiciune si trombocite scazute in sange, acum este in stare de coma, dar medicii nu pot inca sa spuna un diagnostic.Intre timp a facut si insuficienta renala este legat de aparate fac hemodializa si pentru insuficienta respiratorie este intubat.corpul lui s-a facut de 2 ori cum a fost, s-a marit pur si simplu.medicii spun ca este o viroza, un virus rezistent la antibiotice.daca stie cineva asemenea cazuri va rog mult, unde am putea apela, pentru ca aici nu ne dau sperante.Tanarul chir astazi implineste 26 ani, va rugam ajutati-ne !!! Multumesc.
7 comentarii
0
11-09-2009, ora 13:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Umflarea corpului este de la medicamentele date, nu este nici un fel de viroza !!!
Toate bacteriile sunt rezistente la antibiotice, cu alte cuvinte: medicamentele nu functioneaza si is-au dat de la inceput de pomana cu efecte masive.

Daca vreti sa-l ajutati trebuie oprite medicamentele imediat pe care i le dau doctorii (mai ales cele pt. rinichi )si trebuie sa cautati de urgenta un homeopat adevarat ca Dr. Jurj.
Pagina: drjurj.ro

Sunati la Dr. Jurj si intrebati de un homeopat bun in apropiere de Tg mures si luati cat mai repede contact cu acel medic.
Doctorii mai au putin si il lichideaza pe bietul baiat cu tratamentele lor COMPLET gresite.. si nici macar nu isi dau seama de acest lucru. !!!
In nici o carte de medicina nu este descris un virus care sa umfle corpul in asa fel !
Trebuie oprite medicamentele toate si tratat de urgenta homeopat, este singura solutie inainte sa fie prea tarziu...

Incredibil, al doilea baiat nascut in ziua de azi pe acest forum (si cu mine 3...)
0
11-09-2009, ora 13:18
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Boala asta nu este deloc rara, ci foarte des intalnita in spitale, desi poate nu se ajunge in toate cazurile la coma. Umflarea corpului (edeme) apare la 99% din pacientii tratati de inima sau rinichi de doctori cu medicamente chimice.
0
13-09-2009, ora 10:37
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Nu cred ca sfatul de pe site va poate fi de mare ajutor, mai ales ca nu stim prea multe date despre pacient; Este important sa faca hemodializa sau plasmafereza; probabil ca la inceput a fost o infectie virala sau bacteriana care a declansat o cascada de reactii autoimune greu de stapanit ( soc septic????, CID?) ; ce spune examenul biopsiei maduvei osoase? Hemocultura? Ar mai fi util un examen CT sau RMN de craniu, torace, abdomen; numai bine
0
15-09-2009, ora 11:54
orban eszter
Nu este medic/terapeut
orban eszter
Multumesc pentru atentia acordata, din pacate Lucian(numele lui) a decedat ieri seara inca nu se stie din ce motive, asteptam rezultatele autopsiei.Este foarte ciudat ca in 2 saptamani se poate intimpla asa cevala un om sanatos pana acum.Multa sanatate la toata lumea si lui Lucian s-i fie tarana usoara, odihneasca-se in pace!
0
02-11-2009, ora 16:00
Dr. Bogdan Cristian Ion
Medicina de urgenta, Constanta
Dr. Bogdan Cristian Ion
Capusa pe linga Borrelii poate infecta corpul uman si cu Ehrlichii, Babesii si Bartonelle. Nimic neobisnuit, iar daca intrebati un medic veterinar veti afla ca mai bine de jumatate din ciini de companie din Constanta de exemplu au Ehrlichioza care se manifesta prin febra mare si trombocitopenie, uneori soc septic. Asocierea cu Richetia poate genera stari grave. Acestea raspund de regula la antibiotice, dar numai la anumite clase, de exemplu la minociclina si ceftriaxona, care (prima) in Romania nu se importa si nu se gaseste deoarece Borrelioza nu este recunoscuta ca boala infectioasa pe al nostru drag meleag!

Cu stima,
Dr. Bogdan Cristian Ion
Institutul de Medicina Hiperbara Bielefeld
Centrul de Medicina Hiperbara Constanta
0
23-05-2014, ora 19:08
aniherlas
Nu este medic/terapeut
aniherlas
Din placate si sora mea care a avut doar 42 de ani a decedat in data de 20.05.2014, dupa aproape 3 luni de spitalizare, tratata cu cortizon, IAR pe certificatul de deces a scris Sindrom de activate macrofagica.lmi vine as urlu de durere si suparare ca n-am facut mai multe pentru ea, ca nu I s-a pus un diagnostic cat era in viata.
0
12-01-2016, ora 10:37
Vavazela
Nu este medic/terapeut
Vavazela
Sotul meu este diagnosticat :
Neoplazie mieloproproliferativa cronica
Sindrom hipereozinofilic primar
Adenopatie axilara dreapta
cardiomiopatie hipereuzinofilica
Insuficienta ventriculara stanga
stenoza mitrala larga
anemie neoplazica
mentionez ca in urma cu 5 ani dupa foarte multe investigati a fost diagnosticat cu boala idiopatica !
Am un baietel de 10 ani si nu stiu daca este cazul sa-i povestesc ceva de tatal sau!
cat de grav este ???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AfecÈ›iunile cardiovasculare cresc riscul de a dezvolta insuficiență renală
  • Ce se întâmplă când cedează rinichii - explicaÈ›ii medicale
  • Un hormon gastrointestinal arată rezultate promițătoare în tratamentul insuficienÈ›ei cardiace È™i renale
  • Descoperire importantă în tratamentul principalei cauze de insuficiență renală la copii
  •