Miros urat al corpului!

25-03-2014
Ionut Dranca
Nu este medic/terapeut
Ionut Dranca
Salut am 16 ani si vad unii oameni ii aud vorbind despre mine ca miros urat desi eu fac baie zilnic inainte sa plec la scoala.Am ajuns sa imi schimb imbracamintea zilnic. Vad strambaturile oamenilor in autobuz sau in salile de curs si sunt disperat cand vad asa ceva deoarece nu este zi in care sa nu ma spal! Familia nu simte nimic in mirosul meu! Astept un raspuns si o indrumare!
1 comentarii
0
26-03-2014, ora 18:03
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna ziua.
Mirosul particular al unei persoane nu se datoreaza neaparat unui deficit de igiena corporala, vestimentara. In unele tulburari metabolice acesta poate surveni. Adresati-va medicului de familie pentru o evaluare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Distorsiunile olfactive apărute la pacienții cu COVID-19: care sunt diferențele dintre parosmie și fantosmie?
  • Pierderea gustului și a mirosului - cauze posibile
  •