Monotonie? Sau incet incet sfarsitul relatiei?

24-11-2012
dragos s
Nu este medic/terapeut
dragos s
Buna, am vazut acest forum in timp ce cautam unele remedii a unei mici afectiuni, si am zis sa incerc sa-mi postez problema mea poate îi gasesc rezolvarea si suna cam asa : sunt impreuna de ceva vreme cu o fata pe care o respect, o iubesc, o alint, recunosc ca am fost un tip mai petrecaret, ma rog iesiri in oras insa incet incet odata cu ea m-am calmat, la inceputul relatiei a fost numai lapte si miere cum s-ar spune, pe toate planurile, in ceea ce priveste relatia sexuala era foarte ok, si eu si ea veneam cu idei noi in relatia sexuala, de felul meu imi place sa domin, si sunt un tip cu destul de multe pofte, ceea ce ma doare in ultimele 4-6 luni este faptul ca ea nu a mai initiat nici o partida de sex, si nu ca nu i-ar place sa faca sex ca dupa ce initiez un preludiu poftele ii apar, dar pur si simplu nu face nici un efort, si im e un dor teribil sa faca ceva in privinta asta, mi-e dor de jocurile iubirii, ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc
7 comentarii
0
24-11-2012, ora 23:15
dragos s
Nu este medic/terapeut
dragos s
Vad ca ciţiţi ceea ce am scris, scrie-ti si un raspuns o parere un sfat va rog
0
25-11-2012, ora 13:56
smaralde
Nu este medic/terapeut
smaralde
vorbeste-i... spune-i ce-ti doresti... comunicare poate rezolva multe
0
25-11-2012, ora 14:57
dragos s
Nu este medic/terapeut
dragos s
I am spus, chiar vb despre ceva picant cu ea gen niste jucarioare sexuale etc si mi a zis ca sa fac ce vreau
0
25-11-2012, ora 16:57
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Buna si eu ma confrunt in mare parte cu ce ai scris tu privind initiativele si am deschis un subiect si am primit urmatorul sfat ( printre multe altele )

'Bucura-te de relatia pe care o aveti si nu mai contoriza initiativele...nu conteaza daca tot tu incepi (daca asta te face fericit, preia controlul 'tot a doua zi' sau de fiecare data )...cunosc foarte multe cupluri in care unul are libidoul mai ridicat si celalalt ar face sex doar o data pe an si totusi gasesc o cale de mijloc pentru a pastra armonia in cuplu '

Probabil asa e ea ca si sotul meu si ii place ca tu sa preiei mai mereu initiativele si sa o provoci..Plus ca ai zis ca-ti place sa domini, asa ca nu as vedea nici o problema..si asa e ea...nu suntem toti la fel am ajuns sa cred si eu dupa multe citiri aici pe site...asa ca bucura-te de relatia pe care o ai...eventual cum ai mai primit sfat discuta cu ea si spune-i ca ti-ar placea din cand in cand sa mai preia si ea initiativa de-a te provoca si poate rezolvi orice problema...Eu am aplicat sfaturile care le-am primit si mi-e mult mai bine..numai contorizez ca toate initiativele sunt ale mele si ma bucur de relatia frumoasa pe care o am..in rest Numai bine,.

Zic asta daca ea nu are probleme de discomfort cand face dragoste cu tine, dar din cate am citit zici ca ajunge sa-i placa, doar ca-i place sa o provoci doar tu..asa ca eu zic sa ai grija de ce ai daca esti fericit cu ea...

App. ce varste aveti ?
pa, paa
0
26-11-2012, ora 01:40
dragos s
Nu este medic/terapeut
dragos s
Eu 25 si ea 22, iti multumesc Michellin pt ceea ce mi-ai scris, din ceea ce deduc eu vad ca si tu ai cam aceleasi probleme, nu ma prea simt in largul meu sa spun toate aici, since m-as sfatui cu tine in ceea ce priveste problema mea dar undeva privat se poate aici pe forum? Multumesc :)
0
26-11-2012, ora 17:30
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Buna, cu placere pt raspuns.

Mai mult de atat nu te pot ajuta, decat cu ce sfaturi am primit si eu si m-au ajutat si ti le-am si scris in postarea mea.
Numai bine, pa
0
27-11-2012, ora 11:46
dragos s
Nu este medic/terapeut
dragos s
Multumesc dar nu stiu cat o mai duc asa pentru ca m-am cam saturat !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  • De ce mi-am pierdut dorința sexuală (cauze, tratament și sfaturi utile)
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •