Nas infundat partial in pozitia vertical si aproape total in pozitia orizontala

14-12-2018
Paun Alin
Nu este medic/terapeut
Paun Alin
Buna ziua,
Numele meu este Paun Alin si de cativa ani am probleme cu nasul. In timpul zilei: prezint mucoasa tare (cunsumul de apa este normal 2l/zi) in functie de inclinatia capului o nara imi este mai infundata decat cealalta (ex. daca inclinatia capului e spre stanga, nara stanga este mai infundata, daca capul este in pozitie verticala de obicei tot nara stanga ramane infundata). Mentinoez ca daca si nara dreapta ar fi la fel de infundata ca cea stanga in pozitia verticala tot ar fi extrem de greu de respirat pe nas. In pozitia orizontala cum in general dorm pe partea stanga nara stanga ramane infundata si se agraveaza nivelul ajungand la o infundare aproape completa. Daca se schimba pozitia de pe stanga pe dreapta in decursul de aprox 2min nara dreapta se infunda in timp ce nara stanga se desfunda. Alte simptome: in unele zile am o usoara senzatie de greata urmata de o usoara durere de cap iar in decursul de 1an se numara in jur de 7-8 sangerari nazale. Cantitatile sangelui difera de la cateva picaturi la jumatate de pahar.
1 comentarii
0
16-12-2018, ora 17:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 pe forum am mai explicat ca problemele Gastri intestinala... afecteaza organismul prin 2 cai
- una un reflux gastro-esofagian in somn.. afecteaza prin acidul gastric si faringele dar si cornetele nasale
- doi calitatea sangelui devine mai proasta... si asta duce la complicatii la distanta.. (acele sangerari_)
2 consult la Gastrologie si consult ORL obligatoriu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: