Operatia - unica solutie la menopauza?

16-06-2021
adrilu62
Nu este medic/terapeut
adrilu62
Va rog, un sfat pentru problema mea! Mi s a recomandat anexectomie bilaterala laparoscopica, in urma unor ecografii făcute de curând la un spital privat;Sonoelsstogrsfie a arătat o formațiune de 6, 5/5, 6 la sânul drept cu un scor birads 2;d na Dr a ignorat o, nu știu de ce, pt că e mai ușor crescuta fata de ce arătase cu 2 luni in urma un alt sonoelastogrsf:10, 5/12, 5;Sau poate nu, ?La primul eco, scorul era 3, in plus, o adenopatie axială de 19mm, acum nu prea mai era:am întrebat de ea și mi s a spus că e o prelungire a celei de la sân.La eco genital, un chist de36/33, fusese 42/33,.Alta părere?
2 comentarii
0
16-06-2021, ora 18:31
adrilu62
Nu este medic/terapeut
adrilu62
Am nevoie de ajutor! Sunt Intr un moment greu al vieții mele, că sa parafrazez un poet mare-Mircea Cartarescu(Levantul) Mai adaug că am făcut și markerii tumorali, sunt in limite azi i am repetat înainte de operație.Astept rezultatul pt secreție vaginală și Papanicolau Apoi va trebui sa iau o hotărâre.
0
17-06-2021, ora 08:25
adrilu62
Nu este medic/terapeut
adrilu62
Pentru d nul Dr raulduke:Va rog un sfat, că dvs ne orientați către oncolog înainte de operație!Ce analize sa mai fac, cat de repede sa fac operația?Îmi puteți recomanda un Dr, că citesc numai minunății.La ce riscuri mă expun daca incerc un tratament naturist și mai aștept ?vă mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul