pete rosii pe piele

38 comentarii 1 2
0
21-06-2010, ora 22:43
madalina ludmila
Nu este medic/terapeut
madalina ludmila
BUNA SEARA DOMNULE DOCTOR SANT O MAMA DISPERATA SI AM NEVOIE DE UN SFAT AL DV.FETITA MEA ARE 16 ANI SI DE CATIVA ANI ARE NISTE BUBE PE BRATE SPATE SI SANI SANT NISTE BUBITE USCATE SI PROVOACA MANCARIMI NU STIU CE SA MAI FAC AM FOST LA TOT FELU DE DERMATOLOGI AICI IN STAINATATE DAR NU AVEM NICI UN REZULTAT.AM FACUT TOT FELU DE ANALIZE DAR FATA E SANATOASA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.CAND MERGEM LA MARE SE MAI ASCUND DE LA APA SARATA DAR VA IMAGINATI CA EA NU PREA VREA SA MEARGA LA MARE CA -I ESTE RUSINE SA SE DEZBRACE DIN CAUZA ACESTEI PROBLEME.VA ROG SPUNETI-MI CE AR PUTEA FI SAU CE POT SA FAC. VA MULTUMESC
0
06-07-2010, ora 20:51
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru madalina ludmila:
Eu nu pot decat sa te incurajez si sa fiu alaturi de tine !
In ceea ce priveste boala, daca mai treci prin Romania, incearca sa vii la un consult medical la cabinetul meui din Iasi.
0
06-07-2010, ora 20:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru miki_vasi:
Din ce localitate sunteti ?
0
06-07-2010, ora 20:55
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru pe1102:
Aplicati local Diprogenta crema, de 2 ori pe zi si luati Doxicilina caps, 1 cps la 12 ore timp de 14 zile.
0
14-07-2010, ora 17:24
madalina ludmila
Nu este medic/terapeut
madalina ludmila
buna ziua domnule doctor am vazut rasp dv.as vrea sami dati adresa de la cabinetul dv de la iasi si nr de tlf.in august vin in tara cu parinti si vreau sa vin la dv la cabinet.Vroiam sa va intreb daca va gasesc in luna august la cabinet?va multumesc, cu stima si repect va salut.madalina ludmila
0
25-07-2010, ora 20:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sunt la cabinet pana pe data de 19 august inclusiv.
Adresa si numarul de telefon le aflati facand click pe midorin42.
0
09-02-2012, ora 13:40
shankar
Nu este medic/terapeut
shankar
Buna ziua dl doctor daca ati putea sa ma ajutati cu un sfat in problema mea, asta vara am stat exagerat de mult la soare si mi au aparut pt inceput niste pete albe pe mana dreapta care cu cat stateam mai mult la soare se raspandea pe intreg corpul, iar mai apoi mi au aparut niste pete rosii/maronii sub san si pe piept care dupa dush se inrosesc si mai rau, am folosit lamisil crema dar nici un efect ce ar trebui sa fac ? va multumesc mult
0
15-06-2015, ora 17:01
anonimuleu
Nu este medic/terapeut
anonimuleu
salut, domnilor medicii, vă rog ajutatimă si pe mine, am 16 ani acum 1 luna aveam o mancarime langa penis deasupra lui chiar langa acolo in gropita aia, mam scarpinat, ca aveam senzartia aia si dupa cateva zile am vazut ca mi se duce pielea iar acuma am observat că a aparut iar nu e mare dar vreau să intreb dacă e de speriat sau nu reprezintă niciun pericol, multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •