Probleme la penis

21-11-2011
adyilye
Nu este medic/terapeut
adyilye
Vreau si eu sa va intreb ce pot sa am am! Pe capul PENISULUI e multa MAZGA, si CAPUL PENISULUI E ROSU si cand ma urinez, ma urinez de culoarea galbena, si cu usturime si seara cand imi e somnul cel mai drag am o mancarime de nu se poate. Vreau si eu un raspuns! NU AM MAI AVUT UN ACT SEXUAL DE 2 ANI DE ZILE!
4 comentarii
0
22-11-2011, ora 00:47
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi la un dr Urolog sa iti dea un tratament.
Probabil o sa iti dea sa faci o analiza de secretie uretrala cu antibiograma si antifungigrama, deoarece pot fi si bacterii si fungi.
Cred ca trebuie sa faci si o urocultura cu antibiograma, deoarece spui ca te ustura cand urinezi.
Doctorul o sa decida ce sa faci.
Cand incepi tratamentul sa speli lenjeria, prosoapele si tot ce vine in contact cu zona intima (chilotii, pantalonii), la peste 70 de grade, iar dupa 3-5 zile poti chiar sa iei chilotei noi, ca sa previi reinfectarea.
Ciuperca intra in tesatura si nu scapi de ea decat daca fierbi chilotii zilnic in timpul tratamentului, in primele 5 zile.
Pantalonii calcati cu abur, daca nu se pot spala la peste 70 de grade.
Sa nu faci baie in cada, deoarece nu ai cum sa o dezinfectezi bine si te poti reinfecta. Fa doar dus.
Vezi de unde te infectezi, pe ce wc te asezi. Acasa dezinfecteaza mereu colacul de wc cu spirt, precum si in interior, cu solutii pentru wc.
0
23-12-2011, ora 03:08
busca123456789
Nu este medic/terapeut
busca123456789
buna ziua, am si eu o problema, de cateva saptamani mia aparut pe pielea ce acopera glandul exact in cap ca un fel de pelicula alba de jur imprejurul glandului ca un fel de iritatie, este asemanator unui inel cand trag piele de pe gland ca si cum lar strangula, prima data a aparut un fel de crapatura minuscula pe piele, dar sa vindecat rapid, iar cand trag piele de pe gland.nui elastica este un pic dura, specific doar pe piele este problema, nu am avut contact sexual in ultimele luni, va multumesc
0
24-12-2011, ora 18:12
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi la dermatolog. Poate fi ceva nu neaparat cu transmitere sexuala.
Ca sa nu te reinfectezi, cand incepi tratamentul, sa speli lenjeria, pantalonii, chilotii la temperatura peste 70 de grade, sau sa calci cu abur.
E posibil sa ai o ciuperca, iar asta intra in tesatura hainelor si nu este distrusa decat la temperaturi inalte.
0
25-12-2011, ora 17:22
cosnnn
Nu este medic/terapeut
cosnnn
asta ee
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •