Probleme respiratorii si insuficienta cardiaca

20-07-2013
alex manole
Nu este medic/terapeut
alex manole
De 4 luni ma chinui cu respiratie proasta am rinita cronica hipertrofica deviatie de sept si sinuzita cronica ideea e ca atunci cand se infunda nasum nu pot trage aer in piept nici pe gura diagnosticul la ecocord insuficienta mitrala gr1 si insuficienta tricuspida gr 1 am facut 20 de ani sport de performanta si nam a ut nici un fel de problema iar acum uneori resimt dureri sternale si apasari in stern ce ma deranjeaza la inspir e ma sperie insa e ca la orl miau spus ca nu este de la nas ci ca ar fi de ma inima totusi urmeaza sa fac o operatie de deviatie de sept si sinuzita cu anestezie generala ce o sa dureze ceva
3 comentarii
0
20-07-2013, ora 11:53
alex manole
Nu este medic/terapeut
alex manole
Marea problema e ca nasul infundat imi da senzatii ciudate iar cand am durere de stern si apasare in pipept nu pot inspira sa fie de la inima situatia?astept sfaturi multumesc
0
11-02-2017, ora 22:11
lili6
Nu este medic/terapeut
lili6
Buna, din proprie experienta iti spun k nasul infundat da apasare in piept, o reapiratie proasta pe nas duce la insuficienta cardiaca, palpitatii, tahicardie si probl cu plamanii, gat, raguseala.. Eu am suferit o intervenție de rinoplastie si deviatie sept, care, din pacate nu a fost reușita functional, simteam k ma sufoc dupa interventie, am fct tot felul de analize, m am pricopsit și cu un astm dupa luni de respirat in chin, am fct CT si de toate... fa ti ecografie la inima, consulta un ORL ist chirurg, si spirometrie e indicata la aceste simptome. Mare atentie la cine te operezi, mie mi a nenorocit viata dr asta "profesionist, la doar 29 ani cand imi planuiam familie, copil, nici acum nu am scapat de senzația de sufocare dupa alte 2 intervenții, documenteaza te f bn asupra dr la care te operezi
0
11-02-2017, ora 22:14
lili6
Nu este medic/terapeut
lili6
Chiar dr orl ist mi a zis ca senzația de piept infundat vine de la nas.. sunt 3 posibilitati, nas, inima, plamani, e bn sa te controlezi la toate, fa un CT, un Rmn
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.