Recurenta depresiei

100 comentarii 1 2 3 4
0
14-03-2010, ora 14:00
cita
Nu este medic/terapeut
cita
Lemsy,

avem atatea lucruri in comun, si totusi ajungem sa cersim...Avem un Tata atat de bogat, in care spunem ca - credem, si totusi suntem atat de saraci...
Da, asa este. In vremurile din urma, din cauza unor prooroci mincinosi, foarte multi se vor rataci de la adevar...
Nu vrem sa recunoastem? sau nu ne dam seama? sau credem prea mult in puterea din noi insine?
ce sa va spun...imi place cum ganditi.
Pentru unii sunt sanse, pentru altii exista doar intrezariri si prea tarziu."Nu sunt vremile sub om, ci omul sub vremi" cum spunea Shakespeare.

Nu avem decat clipa, El are vesnicia.

Dumnezeu sa va binecuvinteze!
0
15-03-2010, ora 15:21
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
:)

Constat cu multă admiraţie că, în ciuda adversităţilor actuale, mai există foarte mulţi oameni cu gândire profundă şi cu iubire pentru DUMNEZEU, ceea ce mă face să simt veselie în suflet, printre altele.

Mă bucur că v-aţi rectificat afirmaţiile, d-nă Cita. În altă ordine de idei, aveţi enorm de multă dreptate - " Nu avem decât clipa, El are veşnicia" - da! Avem şi acea clipă tot datorită Lui, şi ar trebui să o fructificăm în mod pozitiv. Din păcate, nu o facem în mod constant. Dumnezeu să ne ierte. Să fiţi binecuvântată, numai bine :)

D-nă Lemsy, vă mulţumesc şi eu. De ce? Pentru că mi-aţi oferit condiţii propice pentru a face o faptă bună, ceea ce, pentru mine, reprezintă mult mai mult decât aţi dori/putea dvs. să vă imaginaţi. Imaginaţia este arta de a simţi (în mod indirect şi în mod ireal) aspectele invizibile, dar nu este şi arta care oferă din perspectiva veritabilă a celuilalt, aşadar, ea, imaginaţia, nu vă poate da dvs. un indiciu 100% real cu privire la binele pe care mi l-aţi făcut (nici nu vă imaginaţi cât bine mi-aţi făcut, mulţumesc!). Să fiţi binecuvântată cu ce aveţi nevoie.


Toate cele bune! :)
0
26-06-2010, ora 21:39
anca6
Nu este medic/terapeut
anca6
Domnule Nick,

ma adresez cu aceasta formula pentru ca o meritati, sunteti un exemplu de urmat, am citit discutiile pe care le-ati purtat cu cei de pe forum si spre dezamagirea mea discutiile s-au oprit in data de 15 martei.sper ca totul este ok.
daca am ajuns sa vizitez acest site e pentru ca sunt si eu o captiva a anxietatii, a demonului anxietatii, nu sufar de alte dependente, dar e suficient ca aceasta m-a acaparat, e drept ca episodic si reusesc sa ies destul de repede pt ca prin rugaciune reusesc sa ies, dar din pacate dupa ce ma fac bine "uit "sa ma mai rog si cad iar. De ieri am cazut din nou intr-un episod, dar il iau ca o tragere de maneca a divinitatii, poate ca Dumnezeu nu ne-a abandonat pe noi cei care suntem constienti de lupa dintre lumina si intuneric.


Cuvintele dumneavoastra au fost o mangaiere pt sufletul meu, emanati lumina prin ceea ce spuneti.


Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a indrumat cautarile catre dumneavoastra.

Sa va dea Dumnezeu in continuare putere sa -i slujiti.

Laudat sa fie Domnul Dumnezeul nostru in veci amin !

cu multumiri din suflet,
anca
0
28-06-2010, ora 23:14
filipppmariusss
Nu este medic/terapeut
filipppmariusss
Revin Anca

O sda-mi fac timp sa-ti las un mesaj privat.

Scuzati pentru absenta, sunt foarte ocupat.
0
29-06-2010, ora 15:07
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Topicul se numeste "recurenta depresiei", nu se mai vorbeste demult despre asta pe el, desi as fi fost interesat de subiect.
0
29-06-2010, ora 22:25
filipppmariusss
Nu este medic/terapeut
filipppmariusss
Pulberdestele ma mir cum de nu esti agresiv, poate daca ai lasa solianul ai deveni agresiv total!din cate am mai citit din postarile tale, se observa o agresivitate ascunsa(bine ca tii de tratament, asta te ajuta sa ti calmeze agresivitattea)
De Daniel, in multe din postarile lui isi manifesta agresivitatea, e clar ca cunosti putin de psihiatrie stii ce e cu el(ceea ce vorbeste e aproape egal cu ceea ce face).
0
30-06-2010, ora 08:09
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Am facut recent o evaluarea psihologica, Marius, si nu sunt mai agresiv fata de majoritatea oamenilor, sunt exact ca majoritatea oamenilor in ceea ce priveste agresivitatea.Nu mai iau Solian de aproape o luna, la mine e vorba de o deporesie majora si nu mai e nevoie de potentare sau activare a tratamentului antidepresiv.Nu incerca si tu, te rog, incearca sa-ti respecti tratamentul, parca mergi un pic mai bine.
0
30-06-2010, ora 22:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată d-nă Anca, mulţumesc pentru cuvintele frumoase. Dumnezeu să vă ajute cu tot ce aveţi nevoie şi să vă lumineze drumul prin viaţă.


Toate cele bune!
Cu iubire, respect şi simpatie,
Mr. Nick

P.S. - Dumnezeu nu uită de oameni cum uită oamenii de El, Slavă Lui. Nu ne va abandona niciodată.
0
26-09-2010, ora 17:10
costi adam
Nu este medic/terapeut
costi adam
Daca invatam mintea constienta sa conduca pe cea subcostienta vom putea sa o folosim pe cea supracostienta.

Pt organizarea mintii constiente este important sa lasi mintea ta sa taca, ca sa-l lasi pe Dumnezeu din tine sa vorbeasca, sa nu ai temeri, angoase, sa te asezi pe locul tau linistit chiar daca afara se darama totul.

Nu trebuie sa lasam gandurile sa ne strice mintea.

Cand mintea este racordata pe vibratii de frcventa joasa ea primeste toate informatiile de rezonana joasa.

Lipsa faptului ca nu trebuie sa mai intelegem ceva ne face sa nu-l mai intelegem pe Dumnezeu.

Regulie cerului sunt mult mai simple decat omul a trebuit sa si le impuna.
0
27-09-2010, ora 10:00
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Ce are asta de-a face cu recurenta depresiei?Cu tot respectul!
Adaugă un comentariu / răspuns
100 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul