Sarcina in trimestrul 2 fara efect la mefipriston și misoprostol

04-08-2022
Anka1
Nu este medic/terapeut
Anka1
Bună ziua dragi cititori.Va scriu in speranța că vor mai fi câteva femei care au avut o situație similară sau aproximativ similară cu a mea.Am aflat la controlul eco din săptămâna a 15-a că sarcina mea s-ar oprit din evoluție.Este o experiență șocantă și dureroasă mai ales că înainte avusesem cu primul soț o alta experiență urâtă in sensul in care a m avut o fetiță cu amiotrofie spinala care a decedat la vârsta de 5 luni.Ambii am avut deleții pe cromozomul 5.Am divorțat deoarece el între timp își făcuse alte aranjamente pentru viața sa: 2 copii pe care nu ii recunoaște că fiind ai lui și alți doi cu actuala soție.M-am recăsătorit și eu cu un om minunat mai târziu, gandindu-ma că voi avea și eu un copil sănătos dacă în prima căsătorie nu s-a putut. Dar iată că la cei 33 de ani cât am acum s-a întâmplat această nenorocire.Ne-am dorit mult acest copil.Scriu chiar din spital, îmi este groază deoarece mi se administrează în continuare misoprostol și mefipriston.Contractiile sunt mici și as dori să nasc natural și nu cu chiuretaj.Stiu că sunt puține cazuri în care aceste medicamente nu au efect de 80-97%, am și o sarcina in trimestrul 2 și este mai greu dar sper că totul sa fie bine.Maine mis e vor administra din nou cele 4 doze cu misoprostol.Astept să văd ce se întâmplă.Nu știu de ce organismul meu este așa.Astept păreri dacă cineva a mai fost în situația asta.As vrea sa nasc pentru a se face analize copilului sa vedem din ce cauza a murit.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: