sex neprotejat si diverse stari

09-01-2013
TanyushaG.
Nu este medic/terapeut
TanyushaG.
Deci inainte de a avea menstruatie cu o zi, am avut contact sexual neprotejat, dupa care menstruatatia a venit la timp, insa acum cam la 3 saptamani "distanta" am stari de voma, ameteli, dureri de cap.. e posibil sa fi ramas insarcinata?
7 comentarii
0
09-01-2013, ora 21:19
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Daca acesta a fost singurul contact sexual neprotejat, nu esti insarcinata.
0
09-01-2013, ora 21:37
TanyushaG.
Nu este medic/terapeut
TanyushaG.
a fost singurul, doar ca ma pun pe ganduri toate aceste stari pe care le am :(
0
09-01-2013, ora 21:42
lorennna
Nu este medic/terapeut
lorennna
Salut ca sa scapi de suspiciuni fa-ti un test de sarcina, ca sa nu mai ai asa belele sfatuiesc ori prezervativ ori anticonceptionale ori sterilet ( ultimul folosit mai ales daca cunsoti partenerii caci nu protejeaza de boli cu transmitere sexuala).In orice caz sper si cred ca nu e nicio belea oricum multa sanatate s sper ca totul sa fie ok.
0
09-01-2013, ora 22:04
TanyushaG.
Nu este medic/terapeut
TanyushaG.
multumesc mult pentru raspunsuri, doar ca stiu de se mai poate de intretinut relatii inainte de mentruatie si dupa mentruatie vreo 2 zile...si am calcat strimb, acum ma conving k nui chiar o ideie buna, merci mult oricum :*
0
09-01-2013, ora 22:10
georgyka25
Nu este medic/terapeut
georgyka25
am luat postinor 2 la 10 ore dupa sexul neprotejat, menstruatia a venit normal (cu 4 zile mai devreme), a tinut 6 zile (tot normal) dar acum sanii mei sunt umflati, burtica parca a crescut un pic si am dureri de spate. ce credeti ca poate fi? pot fi insarcinata chiar daca am luat postinor si menstra a venit normal? astept un raspuns urgent multumesc
0
11-01-2013, ora 19:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ georgyka25

Ti-o fi cauzat ceva postinorul ala care are atatea chimicale in el ca nu trebuie folosit decat o data pe an.

Nu cred ca esti insarcinata.
0
12-01-2013, ora 11:58
georgyka25
Nu este medic/terapeut
georgyka25
postinor nu am luat decat acum 4 ani si acum
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Viața sexuală la vârsta a treia
  • Sunt însărcinată?
  • Meta-analiză: Sexul înainte de o competiție sportivă nu afectează negativ performanța
  • Sex vs. Gen - Care e diferența dintre cei doi termeni?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •