Sex neprotejat.. trebuie sa-mi fac griji?

01-02-2014
beti3354
Nu este medic/terapeut
beti3354
Prietenul meu era virgin si am facut sex neprotejat nu mai mult de 1 minut. L a durut pentru ca nu era prea bine lubrifiata zona, eu eram in a 3a zi dupa ciclu, el a spus clar ca nu ii venea sa ejaculeze si ca nici lichidul preejaculator nu a dat semne de aparitie pentru ca l a durut. Capul penisului sau era uscat. Ce parere aveti, sa iau pastila de a doua zi??? Sau nu am de ce sa imi fac griji?
9 comentarii
0
01-02-2014, ora 18:22
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Voi stiti mai bine ce ati facut dar cel mai sigur este sa astepti macar 14 zile sau o luna si sa faci un test de sarcina.
0
01-02-2014, ora 18:26
beti3354
Nu este medic/terapeut
beti3354
Pai mai bine iau acea pastila acum decat sa am surprize dar stiu ca iti deregleaza organismul..nu stiu ce sa fac...
0
01-02-2014, ora 18:32
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Orice ai alege are si efecte secundare: daca iei pastila te poti ingrasa sau sa dereglezi organismul, daca nu iei sar putea sa fii gravida, daca ramai gravida este greu sa ai un copil asa de tanara ( nu cred ca ai mai mult de 18 ani), si un avort iti poate aduce mari probleme si acum si pe viitor. DECIZIA ITI APARTINE.
Nu orice act sexual se termina cu o sarcina, spermatozoizii se deplaseaza in zonele umede si este bine ca sa faci baie adica sa stai in cada cu apa dupa contactul sexual neprotejat, eu am avut relatii de durata ani fara sa ne protejam si nu a ramas niciodata gravida partenera, dar nu este sigur decat abstinenta.
0
01-02-2014, ora 18:37
beti3354
Nu este medic/terapeut
beti3354
Si daca el a spus ca nu ii venea ?...e posibil?
0
01-02-2014, ora 19:00
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Intr-o picatura sunt cateva milioane de spermatozoizi, iar in lichidul pre ejeculator iarasi sunt, si fiind la primul contact sexual adrenalina este atat de mare si emotiile si altele incat daca il loveai tot nu cred ca simtea nimic, si in acele momente de extaz pana ajungi sa simti deja esti gol.
Vad ca refuzi sa zici ce varsta ai.
0
01-02-2014, ora 19:11
beti3354
Nu este medic/terapeut
beti3354
am 18 ani. atunci maine am sa iau pastila...
0
01-02-2014, ora 19:17
beti3354
Nu este medic/terapeut
beti3354
desi am vorbit din nou cu el acum si a spus ca nu era excitat suficient incat sa isi dea drumul..e o alegere dificila..
0
01-02-2014, ora 23:44
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sa nu iei pastila de a doua zi!!!!!

Pastila de a doua zi se ia NUMAI daca ejaculeaza in interior (si sigur iti vei da seama atunci cand se va intampla ) si numai daca se intampla in perioada considerata fertila.
Prietenul tau nu numai ca NU a ejaculat dar nici macar nu esti in in perioada fertila, prin urmare nu ai niciun motiv sa iti faci ganuri si sa te stresezi.

Foarte important, nu abuza de pilula de a doua zi, se ia numai de maxim doua ori pe an si numai in situatia de mai sus. E foarte nociva pentru organism si iti da dereglari hormonale grave, deregleaza menstruatia, poti face chisturi ovariene si alte probleme.

Testul de sarcina se face la cel putin 14 zile de la contactul considerat suspicios dar nu e cazul tau, nu esti insarcinata, nu ai cum.
0
02-02-2014, ora 07:33
beti3354
Nu este medic/terapeut
beti3354
Multumesc mult, m ati linistit!:*!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Viața sexuală la vârsta a treia
  • Meta-analiză: Sexul înainte de o competiție sportivă nu afectează negativ performanța
  • Sex vs. Gen - Care e diferența dintre cei doi termeni?
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •