sugar de 3 luni ii apar mereu bubite rosii ca niste blande

18-02-2014
valyro_83
Nu este medic/terapeut
valyro_83
buna ziua!am un sugar de 3 luni care este hranit exclusiv la san.Problema noastra e cu masajul.In prima luna ii faceam masaj dupa baita si ii aparea mereu niste bubite rosii cu varfulet ca niste 'blande'.Apoi doua luni nu am mai facut masajul si nu au mai aparut.Acum de trei zile am reluat masajulsi avem aceeasi problema.Aceste bubite ii apar peste tot, si pe pielea capului, si a doua zi ramane doar un punctulet.Am crezut ca e o alergie si am schimbat uleiul, am facut cu ulei de masline dar tot apar.Am vazut ca mai are si alte bubite mici mici pe piele care insa nu sunt rosii.Ce ma sfatuiti?
2 comentarii
0
21-02-2014, ora 11:10
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ce ulei foloseati inainte de uleiul de masline?
0
21-02-2014, ora 16:00
valyro_83
Nu este medic/terapeut
valyro_83
foloseam jhonson baby.am rezolvat probl era cica de la caldura am dat cu nidoflor doua zile si nu mai are nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristicile laptelui matern
  • Alimentația mamei în perioada alăptării
  • Sfaturi pentru alăptarea la sân
  • Pompele de sân
  • Alăptarea și cofeina
  • Alăptarea în sarcină
  • Alăptarea după cezariană
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •