am 26 de zile intarziere.. sunt insarcinata?

22-08-2010
Georgi89
Nu este medic/terapeut
Georgi89
Buna ziua!Am o problema, am 26 de zile de intarziere a CM, am facut 4 teste de sarcina si toate au iesit pozitive, dar a 2 a liniuta putin stearsa.Ieri am avut o scurgere maronie si am dureri minore de mijloc.Nu stiu ce sa cred.Multumesc
5 comentarii
1
22-08-2010, ora 15:54
Georgi89
Nu este medic/terapeut
Georgi89
as dori si eu o parere deoarece nu stiu ce sa fac, pt k e si intarzierea mare
multumesc
1
22-08-2010, ora 18:12
iuliannaa
Nu este medic/terapeut
iuliannaa
sigur esti insarcinata, trebuie sa mergi la ginecolog sa iti confirme si sa vezi daca totul e in regula;mai ales daca ai scurgerea aceea maronie. cat de repede la ginecolog;
1
22-08-2010, ora 22:52
Dalidana
Nu este medic/terapeut
Dalidana
Ar trebui sa crezi ca esti insarcinata!!!!Felicitari!Durerile de mijloc si mai ales scurgerea maronie( se spune in termeni populari ca "te-a insemnat"), nu mai spun de intarziere atat de mare, sugereaza clar ca esti insarcinata.
1
23-08-2010, ora 13:29
Georgi89
Nu este medic/terapeut
Georgi89
Multumesc mult de raspunsuri si ma bucur enorm m-am chinuit 1 an si ceva sa raman, dar eram ingrijorata de durerile de mijloc
1
06-09-2010, ora 13:18
Georgi89
Nu este medic/terapeut
Georgi89
Multumesc inca o data pentru mesajele voastre.imi cer scuze ca nu am raspuns mai devreme, dar nu ma simt grozav de bine.Ati avut dreptate, am o sarcina de 6 saptamani, dar cu parere de rau cu amenintare de avort.Trebuie sa stau la pat, dar pentru bebele meu fac orice.Sper sa stea acolo cumintel.Mai e si o mica problema care sper sa nu devina mai mare, si sa trec cu bine peste toate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când poți face un test de sarcină?
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •