sunt simptome de sarcina?

14-05-2012
bimbotel
Nu este medic/terapeut
bimbotel
buna... as vrea sa stiu daca sunt insarcinata sau nu...prietenul meu a ejacuat in mine de mai multe ori.vreau sa mentionez faptul ca aceasta sa intamplat inainte sa imi vina ciclul.poate mi se pare mie cum ma tot gandesc daca sunt sau nu dar am dureri de cap si stare de oboseala si greata la mancare.va rog sa ma ajutati.
mentionez faptul ca ciclul menstrual mia venit luna aceasta pe 4 si inka nu mia trecut, nu mie regulat.
5 comentarii
0
14-05-2012, ora 20:02
mariajose
Nu este medic/terapeut
mariajose
buna.ma numesc izabela am 22 de ani...am si eu o problema legata de aramane insarcinata, asi dori un sfat de la un medic sa ma poata sfatui cee sa fac sa imi dau seama..am o relatie de un an iar viitorul sot doreste sa facem un copil, dar pr e urmatoarea ca noi doi stam ft putin timp impreuna, cam aproximativ 2 sau 3 sap impreuna iar cate 3 sau 4 luni separat.el imi reproseza defiecare data ca nu mai pot ramane gravida, desi am o fetita.asi vrea sa stiu si eu ce pot face ca sa stiou daca mai pot ramane gravida sau nu?
0
14-05-2012, ora 20:05
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
bimbotel, cum ai putea fi insarcinata daca ti-a venit menstruatia?
0
14-05-2012, ora 20:18
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
DE CE?!?aceste fete,
mai intai posteaza intrebarea:'am avut contact sexual neprotejat.Este vreun risc de sarcina????'simptome de sarcina???
si DE CE?.Nu intreaba anticipat CUM sa procedeze ca, sa NU existe risc de sarcina.
p.s. intrebarile sunt 10-20/zi.iertare dar.cam multe- ACELEASI intrebari!
0
22-05-2012, ora 22:43
bimbotel
Nu este medic/terapeut
bimbotel
bestyutza da mia venit ciclu dar putea sa imi vina si peste sarcina ma gandesc eu...si iar dupa ciclu am avut contact sexual si iar a ejacuat in mine.dar nu vrea sa imi spuna ca a ejacuat in mine dar miam dat seama...inka e prea devreme sa fac un test de sarcina...am facut unul dar mia iesit doar o liniuta...si am spus ca mai astept inka vo 2 saptamani.am dreptate cu testu de sarcina?
0
22-05-2012, ora 23:53
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.sunt extrem de rare cazurile in care apare menstruatia peste sarcina
2.perioada fertila in care poti ramane insarcinata debuteaza in a 14-a zi a ciclului menstrual si in urmatoarele 4 zile sansele sunt de asemenea mari sa ramai...dar, retine ca de fapt, toate femeile sunt diferite si poti ramane insaricnata oricand, daca nu te protejezi
3.testele de sarcina se fac dupa 3 saptamani de la contactul sexual sau la o saptamana de la intarzierea menstruatiei
4.nu crezi ca ar fi cazul daca ai o relatie serioasa sa folosesti anticonceptionale sau alte mijloace de protectie...cred ca e mai bine asa decat sa stai stresata in fiecare luna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •