test de sarcina!!va rog

10-03-2011
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Am facut un test de sarcina azi dimineata si nu sunt insarcinta.. dar l-am facut dupa 1 saptamana jumate de cand am avut contactul cu pricina.. as vrea sa stiu daca trebuie sa il fac din nou dupa 2 saptamani de la contactul acela, sau este valabil si dupa o saptamana si ceva? va rog sa ma ajutati!! Tin sa mentionez ca nu mi-a venit menstruatia mi-a intarziat cam 2 zile, dar presupun ca poate este si din cauza ca am fost racita si am luat antibiotice !! va rog foarte mult sa ma sfatuiti, ca de cateva zile am niste dureri de burta, ca atunci cand trebuie sa imi vine menstruatia un fel de crampe ! MULTUMESC ANTICIPAT!
4 comentarii
0
10-03-2011, ora 20:03
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Iti mai poti face unul, din prima urina de dimineata, dar in principiu, la 7-9 zile (scrie pe fiecare tip de test) dupa contactul sexual reiese deja daca e vorba sau nu de o sarcina. Deci mai degraba nu e sarcina, dar mai poti testa o data. Numai Bine!
0
10-03-2011, ora 21:48
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Si testul de azi a fost tot din prima urina de dimineata..sunt exact 10 zile de la contact ! Multumesc foarte mult si o sa mai fac un test exact la 2 saptamani.. Dar as vrea sa stiu daca din cauza antibioticelor si a racelii se poate deregla ciclul, ca nu inteleg.. atatea luni la rand mi-a venit regulat si dintr-o data.. nu stiu. Multumesc mult inca odata ca ai acordat putin timp problemei mele !! :*
0
10-03-2011, ora 22:42
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna seara!

Poate pentru ca luna februarie a avut 28 de zile... Ai numarat bine? Daca testul a iesit negativ, inseamna ca e o dereglare. Stai linistita, nu te stresa prea tare. O sa vina!
Somn usor!
0
11-03-2011, ora 10:29
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Da, asa este ! Multumesc mult inca odata !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: