Tuse de 2 săpt.
De aprox.2 săpt tusesc, am raguseala am luat paxeladine, biomicin date de la farmacie, apoi dr de familie mi-a dat augmentin, aerius, laridep, sirop patlagina- cică ar fi o faringolaringita.mai am2 zile de antibiotic și tot tusesc nu asa rău cum tuseam dar tot tusesc - parca ar fi din piept tuseam.in octombrie anul trecut am avut si o pneumonie tot asa tuseam , ce ma sfătuiți să fac o radiografie la plămâni ca mie frica acum cu covit 19, nu am intrat in contact cu nimeni dar.cine stie
1 comentarii
Hristos a Înviat! Da, faceți o radiografie toracică și mergeți la consult la pneumologie. Doar tuse, fără aște simptome este destul de nespecific. Poate fi ceva pulmonar, dar poate fi și o afecțiune ORL sau din sfera digestivă (boală de reflux). Dacă mai aveți întrebări vă răspund cu drag! O zi liniștită!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5Tuseste de o luna si parca se sufoca
- 8Raguseala persistenta
- 10nevoia de a tusi
- 1tusea tabacica
- 3saliva si ragaieli
- 13raguseala
- 2Tuse putin suparatoare:D
- 7am o tuse de un an si jumatate de care nu mai scap
- 4raguseala care persista cam de vreo 2-3 luni, la fetita mea
- 0leucemie-tuse
- 0raceala si tuse - fetita 6 ani
- 4Mucozitati in gat, tusea, respiratie cu dificultate
- 7Organism slabit si ameteli.
- 4sirop de ridiche la bebe de 10 luni
- 1tusesc cand inghit
- 8Este posibil sa aiba o tusa de 3-4 luni de la acest stafilococ?
- 3durere de gat si tuse - aerosoli ?
- 3Raguseala, disfonie !
- 2Va rog sa ma ajutati cu un sfart
- 2Ragusala persistenta
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: