ULTRACOD si probleme la respiratie

27-11-2011
erty3456
Nu este medic/terapeut
erty3456
Buna ziua. Acum doua saptamani am luat un comprimat de Ultracod. La doua ore de la administrare am inceput sa am probleme la respiratie. De atunci am nasul infundat. In prospect scrie ca poate da reactii de hipersensibilitate (edem laringian - am avut, dar a trecut de la sine, lucru cam ciudat; senzatie de lipsa de aer - am avut) si reactii precum ingustarea bronhiilor (astm). Nu am dureri in piept, nu tusesc, respiratia nu e suieratoare, deci nu ar fi astm. Ce poate fi? Mentionez ca mi s-a desfundat nasul de doua ori, dar apoi s-a infundat la loc. Am luat Miofilin, Teotard, Prednison, Medrol - dar nu mi-am revenit. Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un alt posibil efect al menopauzei: scurtarea respirației?
  • Lipsa de aer - motive pentru care ai putea respira cu dificultate
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Ce faci când copilul nu respiră bine (nu poate să respire)?
  • Noi date despre mucus ar putea ajuta pacienții să respire mai ușor
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.