Umflatura...ca o basica...in gat

24-04-2016
mihaelacatalina03
Nu este medic/terapeut
mihaelacatalina03
Buna ziua. De câteva luni imi apare in gat pe partea dreaptă pe locul amigdalelor (sunt opertata de amigdale de 23 ani) o mica umflatura ca o besicuta cat un bon mic de mazăre, am senzația ca mi-a rămas ceva lipit in gat si asta de intampla dupa ce consum diverse alimente de ex afumat, sărat, conimentat. Sufar si de o rinita pe care am tratat-o cu aerius si nasonex. Ce poate fi aceasta mica formatiune care isi tot modifica dimensiunea.apare, dispare sau de micșorează si nu o mai' simt. Daca mi-ati putea de un sfat.stiu sa merg la orl..., dar măcar pana ajung acolo☺. Va multumesc
2 comentarii
0
25-04-2016, ora 07:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. problema de baza este la nivelel tractului digestiv
exista problema de digestie de mult timp, anume refluxul gastro-esofagian a fost cauza amigdalitelor repetate
operatia NU a rezolvat si cauza..refluxul se repeta si local se mia inflameaza resturile de amigdala ramase
2 investigatiila gastrologie si regim corect alimentar
3 consult ORL..se cauta un medic care poae micsora acel rest amigdalian cu Radiofrecventa
0
25-04-2016, ora 13:41
mihaelacatalina03
Nu este medic/terapeut
mihaelacatalina03
Va multumesc din suflet pt raspuns...nu m-am gandit ca ar putea fi din cauza ddigestiei, eu am avut si un ulcer si o gastroesofagita de reflux, ambele tratate, insa se pare ca au recidivat.eu ma speriasem sa nu fie ceva mai grav de genul unei tumori datorita faptului ca a aparut de 2 luni si se tot micsoreaza pana la disparitie totala si iar apare la ingerarea unor anumite alimente. Voi merge la un consult gastro...va multumesc inca o data pt timpul acordat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Medic ORL online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Medicamentele antiacide asociate cu risc crescut de deces
  • Efectele adverse ale medicației anti-acide la sugari
  • Medicamentele împotriva acidității gastrice pot favoriza apariția bolilor hepatice
  • Alimente care pot provoca reflux și probleme digestive
  • Refluxul gastric în timpul somnului - cauze, tratament și recomandări
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.