urinez des

22-10-2011
laura21
Nu este medic/terapeut
laura21
Am 31ani si de mica urinez foarte des kiar si din 10 in 10 min atat ziua cat si noaptea.Mi-am tot facut analize la urina si urocultura si mereu mi-au iesit bune, medicii spun ca nam nimik, tin sa precizez ca nam usturimi sau dureri la urinare.Nu mai stiu ce investigatii sa-mi fac ca sa scap de simptomele astea va rog sa ma indrumati, cel mai rau e ca fac pisu ma imbrac si tre sa ma dezbrac din nou ca sa mai fac o picatura ca de nu ma umflu in burta si nu rezist.
4 comentarii
0
22-10-2011, ora 21:07
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Poate ai o vezica iritabila, sau vreun reflux vezico ureteral, mergi la un medic urolog, sa-i explici situatia si poate te va supune unor investigatii mai amanuntite, nu stiu exact de care, citisem ceva de cistografie sau urografie, mergi si vb cu medicul si vezi dupa..
0
24-10-2011, ora 19:04
missdidi
Nu este medic/terapeut
missdidi
Daca consumi lichide aprox 2l/zi se poate intampla sa urinezi des deoarece corpul tau nu asimileaza lichidele si cum le bei asa le si elimini.
Totusi mi se pare prea mult de 10 ori ziua si 10 ori noaptea. Noaptea si eu ma mai trezesc de max 2 3 ori dar asta se intampla foarte rar.
Poate ai probleme cu rinichii, nisip sau pietre.Mai fa si alte analize mai amanuntite.
Eu am luat Tagremin incearca poate asta iti rezolva problema e bun pentru raceli, usturime la urinat, urinat des.
Multa sanatate!
0
26-10-2011, ora 19:20
tema
Nu este medic/terapeut
tema
laura21, este cumva posibil sa ai -vezica neurogena ?
Intreaba doctorul despre asta, in caz ca nu ai nici o infectie.
Uite un link:
http://www.romedic.ro/vezica-neurogena
dar mai cauta si alte articole medicale
Ar fi bine sa te vada un neurolog.
0
26-12-2011, ora 15:16
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
laura21, ma regasesc 1 million de procente in ceea ce ai scris tu..ai mai gasit cauza?? si unii nu cred ca din 10 in 10 min poate sa fie, urologul la care am mers azi iata nici nu a asc asta azi..a zis ca am cistita cronica pe cind eu nu am acele simptome, nu ma ustura, nu urinez cantitate mica. Urinare cred ca si la tine e in dependenta de apa bauta, eu daca beau mult urinez des si mult, daca beau putin urinez des si putin, vezica mereu simtindumi-o plina si cu senzatia de a urina incontinuu plus cum spui tu, presare parca..eu nu cred ca e cistita..sint sigura ca nu e, ca am mai avut cistita in viata mea si nu era deloc la fel, plus ca aia a trecut in 10 zile iar acum am 3 luni si nimic nu trece cu nici un tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •