va rog interpretare PAPANICOLAU

08-11-2007
evelinne_26
Nu este medic/terapeut
evelinne_26
va rog sa-mi raspundeti ca sunt disperata..CALITATEA FRONTULUI:satisfacator pt evaluare; ALTE ASPECTE NON-NEOPLAZICE: inflamatie, repartitie atipica; metaplazie; paracheratoza; LEZIUNI PAVIMENTOASA INTRAEPITELIALA USOARA:HPV(POSIBI)..cum adica posibil ? sunt disperta pt ca acest virus este responsabil de cancerul de col uterin...Ar trebui sa repet Papanicolau?.VA MULTUMESC
3 comentarii
0
10-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Va recomand sa faceti urgent examenul Papanicolau la spitalul pantelimon Bucuresti d-na doctor Vladescu si sa aduceti la cunostinta rezultatul anterior.In privinta HPV, nu neaparat inseamna ca aveti unul din tipurile care cauzeaza cancerul.
0
11-11-2007, ora 00:00
evelinne_26
Nu este medic/terapeut
evelinne_26
Va multumesc pt raspuns.dar de ce ati spus sa fac urgent Papanicolau?...este ceva grav?...dar nu stiu daca e bine sa faci unul dupa altul?? trebuie sa astept ceva timp??eu l-am facut acum in noiembrie.inca o data va multumesc
0
17-04-2008, ora 00:00
raluca
Nu este medic/terapeut
raluca
sunt forarte speriataam 21 ani, si mama mea aprimit ieri diagnosticul neo col uterin grad II ce inseamna asta ? va rog sa ma ajutati
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Ce înseamnă celule endocervicale prezente (explicații)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.