prurit si roseata vaginala.. cred ca e candida

02-08-2013
mirela maria ioana
Nu este medic/terapeut
mirela maria ioana
buna dimineata..am si eu o intrebare..va rog sa ma ajutati kat mai rapid posibil...acum cateva zile am avut un contact sexual.si de a 2 a zi am un prurit usor pe labii si pe clitoris si roseata.si vreo 2 bubite albe..si prietenului meu i a aparut o roseata la nivelul galndului si prurit si niste bubite rosii kare akum s au albit si trec..eu kred ka e o candida..ce parere aveti?? va rog sa ma ajutati
6 comentarii
0
02-08-2013, ora 07:45
mirela maria ioana
Nu este medic/terapeut
mirela maria ioana
mentionez ka bubitele la el sunt intre gland si restul corpupui..kred ka se keama preput
0
02-08-2013, ora 12:22
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
mergeti amandoi la medic!!!!!!..noi nu putem sti daca este BTS sau candida..se fac analize specifice pentru depistarea unei boli, nu din auzite..tu zici ca ai si bubite--poate fi de ex. herpes. nu va tratati dupa ureche si nu stati asa.sanatate.
0
02-08-2013, ora 14:34
mirela maria ioana
Nu este medic/terapeut
mirela maria ioana
am fost la medicul ginecolog si mi a zis sa fak un frotiu ptr ka el krede ka e o candidoza.dar pe sapt viitoare ca acum sunt la menstruatie..mi e sa nu fie altceva
0
02-08-2013, ora 14:50
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Va recomandam sa va prezentati la o clinica pentru efectuarea unui consult ginecologic dar si pentru recoltare de analize, precum examen secretie vaginala, chlamydia, determinare mycoplasma - ureaplasma dar si alte analize la recomandarea medicului.

O zi excelenta!
0
02-08-2013, ora 20:04
mirela maria ioana
Nu este medic/terapeut
mirela maria ioana
Buna ziua...chlamidia si mycolplasma sunt bacterii din cate stiu eu care dau boli precum BTS.eu cu prietenul meu de stim de ani buni...si nu am mai avut probleme de genul asta pana acuma...eu am mai avut akuma kativa ani o bartolinita cu E. coli si cateva infectii urinare...sapt viitoare ma duc sa mi fac un frotiu din secretie vaginala..va rog sa ma corectati daca gresesc...va multumesc din suflet
0
02-08-2013, ora 20:12
mirela maria ioana
Nu este medic/terapeut
mirela maria ioana
am citit acum de pe internet semne si simptome la chlamidia trahomatis..si nu am simptomele alea...eu nu am decat un usor prurit p labii si pe clitoris...si o roseata..nu prea pot sa mi dau seama de scurgeri pentru ca momentan sunt la ciclu...dar prietenul meu nu are decat roseata la nivelul glandului...prurit usor si niste bubite.care akum s au transformat in niste pete albe intre gland si corp.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Candidoza vaginală în sarcină
  • Acupunctura ar putea trata afecțiunile dermatologice
  • De ce nu ne putem gâdila singuri? Iată explicația științifică
  • Potențial tratament pentru mâncărimea cronică
  •