Scleroza multipla în Germania. | Forumul Medical ROmedic

Scleroza multipla în Germania.

03-06-2018
MGB
Nu este medic/terapeut
MGB
Bună seara,
Există cineva care suferă de scleroză multiplă, român și locuiește în Germania? sunt interesată de mai multe detalii legate de acest aspect.

Mulțumesc
5 comentarii
0
14-11-2018, ora 02:20
andreea.daniela
Nu este medic/terapeut
andreea.daniela
Buna, locuiesc în Germania și am fost de curând diagnosticată cu SM. Ai aflat informatiile de care erai interesată?
0
10-12-2018, ora 21:26
AndreeaJk
Nu este medic/terapeut
AndreeaJk
Buna seara ! Astazi am aflat ca sunt diagnosticata cu SM ! Ma intreb oare daca este gresit rezultatul, de unde am eu certitudinea ca este corect ? Mi'a luat punctie lombara.. Astazi, am fost sunata de Dna Dr si mi'a transmis ca a venit rezultatul de la lichidul cefalorahidian si mi'au iesit nu stiu ce celule active .- asta inemnand SM.. Oare sigur asa o fi ?
0
16-01-2019, ora 16:41
Tudor 93
Nu este medic/terapeut
Tudor 93
Din pacate sunt sanse foarte mari sa fie adevarat. Si eu am asta boala de 5 ani... trebuie să fii tare
0
09-08-2020, ora 16:08
Alexandra Aln
Nu este medic/terapeut
Alexandra Aln
Buna. Si eu am fost Diagnosticată in Germania cu SM.. in 2018.. aici mi-a fost dat tratamentul cu Gilenya... După ceva timp am plecat în Spania.. acolo am facut din nou RMN pentru ca doctorii nu prea credea că am SM..pentru ca ma simteam ok si nu aveam simptome dar rezultatul nu a fost asa... După analize si RMN mi-a spus că boala asta avansată si foarte gravă..si mi-a fost dat tratamentul: Mavenclad ( Cladribina) care culmea este facut in Germania.. Dacă încă mai esti in Germania întreabă doctorul despre acest tratament...
P.s. Baftă si capul sus
1
02-09-2020, ora 00:08
Cristi1999
Nu este medic/terapeut
Cristi1999
S a demonstrat ca terapia LDN low dose naltrexona(25mg)
Ar putea ajuta in scleroza. Il gasiti sub numele de revia sau vivitrol ori direct naltrexona
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: