Depresie
ciorapel nu cred ca este in stare sa se descurce singur la varsta asta...eu am 22 si incerc din rasputeri sa-mi fac o viata
fitzie asculta-ma...si eu am fost in situatia ta poate chiar mai sunt(probleme in familie, probleme financiare...etc.) iar la 19 ani am avut primul episod...urmand apoi al doilea pentru ca nu am luat tratamentul.
Sunt curios daca fumezi si daca mai consumi alcool eu te sfatui sa incerci sa faci sport chiar acasa nu neaparat la sala daca nu ai posibilitatea.Trebuie sa te lasi de fumat sa nu mai consumi alcool, cafea, energizante sa faci sport si poate vei reusi sa inlaturi sansa aparitiei unui episod...
te pot sfatui sa incerci branca ursului care pe langa efectul principal pe mine ma ajuta foarte mult sa am o stare psihica buna si sa pot munci..
fitzie asculta-ma...si eu am fost in situatia ta poate chiar mai sunt(probleme in familie, probleme financiare...etc.) iar la 19 ani am avut primul episod...urmand apoi al doilea pentru ca nu am luat tratamentul.
Sunt curios daca fumezi si daca mai consumi alcool eu te sfatui sa incerci sa faci sport chiar acasa nu neaparat la sala daca nu ai posibilitatea.Trebuie sa te lasi de fumat sa nu mai consumi alcool, cafea, energizante sa faci sport si poate vei reusi sa inlaturi sansa aparitiei unui episod...
te pot sfatui sa incerci branca ursului care pe langa efectul principal pe mine ma ajuta foarte mult sa am o stare psihica buna si sa pot munci..
fitzie si eu am fost poate in situatia ta...te sfatuiesc sa renunti la fumat(ceea ce eu nu am reusit), alcool, cafea, energixante sa faci sport(chiar acasa daca la sala mnu ai posibilitatea:2 gantere) si sa faci astfel incat sa reusesti sa consumi fructe si sa manaci de 4 ori pe zi astfel existand posibilitatea inlaturarii unui viitor episod care ar fi dezastruos...
ciorapel nu cred ca baiatul asta ar putea sa se intretina in tara !in afara se poate prin obitnerea unui job cu cazare sau ceva asemanator
ciorapel nu cred ca baiatul asta ar putea sa se intretina in tara !in afara se poate prin obitnerea unui job cu cazare sau ceva asemanator
Unii cu prea multe moase altii cu niciuna ! Geea daca nu te simti bine cu acel medicament cere-i medicului sa ti-l schimbe si nu te mai chinui cu el aiurea ! Iti sugerez o cantitate minima de citalopram ( cipralex) sau de paroxetina (seroxat), primul este bun pe depresie al doilea este foarte bun pt simtomele de fobie sociala, complexe de inferioritate..
Eventual cauta alt medic daca acesta nu te asculta cum trebuie !
Curaj !
Eventual cauta alt medic daca acesta nu te asculta cum trebuie !
Curaj !
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 26De 4 ani de zile o depresie cauzata de un accident vascular
- 8NU stiu DE CE SUFAR...
- 71depresie, anxietate, fobie sociala, atacuri de panica
- 20depresia si atacurile de panica
- 8crestere in inaltime la adolescent
- 9Nu stiu cum sa procedez, cine imi poate da un sfat ?
- 6Pastila de a 2-a zi - informatii
- 4Probleme de erectie de la 17 ani ?
- 4Despre vocea subtire la adolescent
- 12cred ca si parintii mei au probleme pshihice grele,
- 8Alcoolism, depresie, anxietate
- 8Stare ciudata de ameteala
- 5Bionergia ca si tratament..
- 8Omega 3 impotriva depresiei
- 34Nu vreau sa sufar din cauza anxietatii si sa imi fie frica si sa ies din casa
- 9antidepresive care NU INGRASA??
- 2depresie.. recomandare doctor bun in obregia
- 11bolile mintale si sinuciderea
- 45Ajutati-ma - Nu mai scap de ganduri de suicid
- 40Nu știu ce să mă fac sunt foarte disperat - numai pot scăpa de gândul că mă sinucid
Mai multe informații despre: Depresia Depresia la copii si adolescenti Suicidul Adolescentul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
