Disjuncție-Acromio claviculară Gr. 3 dureri
Bună ziua, am fost operat acum 6 săptămâni la umărul stâng unde ligamentele au fost rupte și mi au pus 2 broșe metalice cu un nod care iese in relief că sa țină ligamentele, de 4 zile nu mai port orteza. Astăzi era să alunec pe gheață și am forțat mâna că sa nu pic, iar acum mă doare și acel nod care ieșea in relief s a îndoit puțin și mă doare. Oare să se fi rupt sau sa fi mișcat clavicula din locul ei sau ligamentele iar? Nu știu ce e cu durerea asta și ce ar fi sau ce ar trebui sa fac. Dacă îmi puteți oferi un răspuns, vă mulțumesc!
1 comentarii
Buna ziua.
Nu este specialitatea mea, dar " acel nod " nu cred ca s-a rupt.
Cred ca ar fi bine sa puneti orteza la loc, sa luati un antiinflamator p.o., si cand puteti sa mergeti la control la medicul ortoped.
Nu este specialitatea mea, dar " acel nod " nu cred ca s-a rupt.
Cred ca ar fi bine sa puneti orteza la loc, sa luati un antiinflamator p.o., si cand puteti sa mergeti la control la medicul ortoped.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 9Dureri umar, senzatie de arsura, rog raspuns
- 5la o miscare brusca mi se disloca umarul
- 6apasare in capul pieptului
- 8dureri in umar
- 16durere umar stang
- 4Durere de umar dimineata
- 6durere de coloana, in piept, umar, sold si picior
- 4dureri de umeri, genunchi, coloana.. de doi ani
- 0Durere Umar drept
- 0durere in umar
- 3problema umar drept...
- 3Radiografie Umar+Tratament
- 1Durere umăr drept
- 2Nevralgie-umăr blocat
- 0Durere de umar copil 10 ani
- 1Durere acuta umar in sarcina
- 1Durere umăr stâng
- 1Durere Umar care radiaza in membrul drept superior(Pana la Degete)
- 0Durere de umar
- 4Dureri și arsuri
Mai multe informații despre: Umarul durerea la umar Durere de umar disjunctia acromio-claviculara
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: