Tratament psihiatric
Vad atat de multi oameni care se confrunta cu tot felul de stari psihice si stau si ma intreb oare nu gaseste nimeni un tratament??? Toti psihiatrii dau din umeri cand le pui intrebari si iti dau aceeasi schema: un antidepresiv, anxiolitice cu pumnul si poatr un antipsihotic.dupa atatia ani de practica nu s a gasit o schema de tratament care sa functioneze??? In spitale te fac leguma.si dormi non stop.iar cand iesi de acolo.nu mai stii incotro e casa...e jale.iar noi cei care traim.zilnic tot felul de trairi groaznice nu.putem.decat sa asteptam un miracol...ce putem face?! Traim zilnic cu frica mortii sau frica de a nu.innebuni...pe noi cine ne mai salveaza? Psihologii sunt total depasiti...doctorii la fel, spitalele la fel.si chiar daca ne e mai bine o perioada urmeaza recaderi care sunt mult mai puternice.de vindecare nici nu mai.poate fi vorba...am 17 ani de cand ma.lupt cu morile de vant...am citit f mult despre asta...dar se pare ca nimic nu da roade...ma intreb cat vom mai rezista?!!
2 comentarii
Stiu un caz de depresie rezistenta la tratament care si-a gasit rezolvarea dupa 10 ani de incercari cu doza mare de neuroleptic (800 mg Seroquel) si un antidepresiv. Vorbiti cu medicul dv.
Am schimbat multe scheme de tratament inclusiv multi medici...am perioade bunicele si perioade f proaste chiar sub acelasi tratament...nu stiu de ce depinde.ma depaseste total boala asta si m am cam saturat..
As vrea sa se termine totul ca nu mai am putere sa.lupt cu starile...e groaznic.
As vrea sa se termine totul ca nu mai am putere sa.lupt cu starile...e groaznic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 0Efecte secundare medicamente !
- 7Tulburare de panica
- 4Sunt depakote și Orfril aceeași chestie?
- 4Antinevralgic p cu coaxil/bromazepam
- 1Preparat alimentar.Pot/am voie sa-l iau?
- 2Quetiapiana am uitat sa o iau
- 5Care e diferenta intre risperidona si paliperidona?
- 10Anxietate generalizată
- 48Simptome ciudate, Velafaxina de 75
- 3Cine a mai luat anafranil?
- 4Elontril dimineața /olanzapina 5 mg + carbamazepina seara la somn.Merg împreuna ?
- 3Reactii adverse medicament.
- 3Schema tratament: Seroxat, Depakine, Rispolept
- 37Va rog ajutor! Iau efectin, anxiar, abilify - nu simt nicio diferența
- 4Cortizol scazut
- 5Anxietate dupa covid
- 5Anxietate
- 7Tulburare somatoforma, seroquel...va rog răspuns!
- 3Xeplionul e mai bun ca Rispoleptul Consta sau invers?
Mai multe informații despre: medicamente psihiatrice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
