Reactii adverse medicament.

12-09-2021
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Buna ziua, las si eu o intrebare aici.Doamna doctor la care ma duc eu mi-a dat pe langa antideprisive trittico si cipralex si un medicament numit gabapentina.Eu l-am luat de pe 11 august pana pe aproximativ 3 septembrie.Problema este ca de pe 29 august prezint dureri mari de cap luam cate doua pastie pe zi.Am fost la control i-am zis ca ma doare ingrozitor de tare capul dar ea spune ca nu e de la gabaran.Acum sa-mi fie cu iertare dar eu cred ca durerile de cap sunt de la gabaran.Iar ea in lipsa de orice tratament pentru durerea mea de cap mi-a dat algocalmin.Este vreun psihiatru pe forum sa-mi spun si mie daca GABARANUL provoaca dureri de cap de asemenea mi-a dat si ameteala si confuzie si mers greu.Ma interesa o parere.Precizez ca gabaranul mi la dat pentru durere dar eu citind prospectul am inteles ca e pentru epilepsie si durere neuropata eu neavand niciuna din ele.Multumesc frumos!
3 comentarii
1
12-09-2021, ora 19:31
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Poate sa dea confuzie si mers greu, de dureri de cap insa nu am auzit.

Pt ce ti-a fost prescris tratamentul?
1
12-09-2021, ora 19:36
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
ah, tratamentul pentru depresie si durere de cap.
1
13-09-2021, ora 17:51
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Alte pareri?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: